09.07.2018 13:09

Led Zeppelin z okazji 50-lecia zagra w barze z frytkami?

Robert Plant jedyną szansę na ponowne spotkanie grupy widzi w barze serwującym frytki w londyńskim Camden.

Led Zeppelin
foto: Eastnews/Dan Reid/REX/Shutterstock/Rex Features/Pixabay.com CC0

Członkowie Led Zeppelin zdecydowanie mają w tym roku co świętować. Grupa obchodzi bowiem 50-lecie swojej działalności. Z tego powodu wielu fanów liczyło na ponowne spotkanie muzyków na scenie.

Pogłoskom o serii specjalnych występów w lutym 2018 roku zaprzeczał już Jimmy Page. W rozmowie z Planet Rock Magazine gitarzysta zespołu przyznał, iż wspólny koncert składu Led Zeppelin jest raczej mało prawdopodobny.

Teraz głos w sprawie postanowił zabrać wokalista Robert Plant. Muzyk rozmawiał już ponoć z Pagem i klawiszowcem Johnem Paulem Johnsem o tym, czy i jak grupa powinna świętować okrągłe urodziny. Zapytany przez Press Association o możliwość ponownego spotkania zespołu na scenie, Plant zażartował, że może się ono odbyć co najwyżej przy porcji frytek z londyńskiego baru.

"

 Tylko w barze z frytkami w Camden Town! "

Led Zeppelin świętuje 50. urodziny

Chociaż fani nie będą mogli ponownie posłuchać Led Zeppelin na żywo, muzycy grupy nie zrezygnowali całkowicie z obchodów jubileuszu. Jimmy Page już w grudniu 2017 roku podczas rozmowy z Academy of Achievement zapowiadał „wszelkiego rodzaju niespodzianki”.

W czerwcu 2018 roku ukazała się reedycja płyty „The Song Remains The Same” – nagranej w 1976 roku ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule.

Plant, Page i Jones pracują również nad książką pod tytułem „Led Zeppelin by Led Zeppelin”. W czerwcu 2018 roku na profilu grupy na Twitterze pojawiła się oficjalna zapowiedź wydawnictwa, opisująca je jako „pierwszą i jedyną ilustrowaną książkę powstałą we współpracy z członkami zespołu”.

Na ponad 400 stronach znajdą się niepublikowane wcześniej materiały oraz liczne fotografie z archiwum Led Zeppelin. W książce umieszczone zostaną również zdjęcia fotografów z całego świata, mające upamiętniać dokonania muzyków.

Led Zeppelin na scenie

Grupa Led Zeppelin powstała w 1968 roku w Londynie. Przez zaledwie 12 lat jej istnienia wydała 9 albumów studyjnych. W 1980 roku, po śmierci perkusisty Johna Bohnama pozostali członkowie postanowili zakończyć działalność zespołu. Plant w rozmowie z Press Association przyznał jednak, że mimo stosunkowo krótkiej aktywności, nie narzeka na to jak potoczyły się losy zespołu.

"

Jesteśmy bardzo zadowoleni i uradowani naszą bardzo, bardzo krótką karierą. Jak o tym pomyśleć, to zaledwie 12 lat. Mamy się dobrze, ale no wiesz… "

Większość członków, jak Plant czy Page kontynuowała kariery solowo. Muzycy kilkakrotnie spotykali się na scenie podczas specjalnych koncertów. Ostatni z nich odbył się w 2007 roku na O2 Arena w Londynie.

Olga Konarzycka
Tagi: Led Zeppelin Robert Plant