16.10.2017 11:04

Liam Gallagher o Queen: „Gitara Briana Maya brzmi jakby wsadził ją sobie w d*pę”

Młodszy z braci Gallagher podzielił się swoją opinią o zespole Freddiego Mercury’ego oraz o kilku innych wykonawcach.

Liam Gallagher o Queen: „Gitara Briana Maya brzmi jakby wsadził ją sobie w d*pę”
foto: Stefan Brending/ Compadre Edua'h

W wywiadzie udzielonym na łamach magazynu „Magnet” Liam Gallagher poopowiadał co nieco o różnych bardziej lub mniej znanych zespołach rockowych. Na pierwszy ogień młodszego z braci Gallagher zapytano o jego opinię o Queen.

Z rozmowy wynika, że autor „Wonderwall” nie jest największym fanem twórców „Bohemian Rhapsody":

"

Czy lubię Queen? Nie, nie za bardzo. Znaczy no wiesz, Freddie miał kawał głosu i w ogóle, no i oczywiście mieli parę fajnych kawałków. Ale jak dla mnie są za bardzo „Queenowi”. Słuchaj no, są porządnym zespołem i na pewno mają dużo wspaniałych piosenek, ale nie wiem stary. Gitara Briana Maya brzmi jakby utknęła mu w dup*e. Szanuję go i w ogóle, ale nie wiem koleś. "

Następnie zapytano go czy słucha jakichś amerykańskich zespołów. Tutaj odpowiedź wokalisty również może zaskoczyć kilka osób. Liam potrafi żywić do kogoś pozytywne uczucia:

"

Guns ‘n Roses. Lubię jeszcze Creedence Clearwater Revival. Ten ich John Fogerty ma fajny głos. No i jeszcze Hendrixa w sumie. Przepadałem też całkiem za Nirvaną, mieli parę fajnych kawałków. Kto tam jeszcze wtedy grał? Nie przepadałem za Pearl Jam. W ogóle ten grunge jakoś mi nie pasował, ale w sumie było kilka spoko zespołów. "

Fakt, że Liam nie przepada za jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie nie powinien nikogo dziwić. Nie od dziś przecież wiadomo, że wokalista nie przepada za znanymi serialami, za swoim bratem, za swoim zespołem, za swoim bratem oraz za U2. No i nie można zapomnieć, że Liam nie przepada również za swoim bratem.

Zgadzacie się z opinią Liama o Queen?

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Liam Gallagher