02.02.2017 17:42

Linkin Park wypuścił aplikację do wspierania swojej fundacji dobroczynnej

Projekt Music For Relief stworzony przez muzyków ma na celu pomoc osobom, które przetrwały klęski żywiołowe. Zespół postanowił mocno zaangażować w tę akcję swoich fanów.

Linkin Park wypuścił aplikację do wspierania swojej fundacji dobroczynnej
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Linkin Park obecnie jest zajęty tworzeniem nowego materiału, a do pracy wziął się jeszcze w listopadzie 2015 roku. Mike Shinoda bardzo chce, żeby nadchodzące wydawnictwo było najlepsze w dorobku zespołu. To jednak nie przeszkodziło w tym, żeby pamiętać również o innych obowiązkach.

W 2004 roku zespół powołał do życia fundację Music For Relief w związku z tsunami na Oceanie Indyjskim. Teraz zespół postanowił stworzyć aplikację na telefon, dzięki której każdy fan będzie mógł pomóc ofiarom katastrof poprzez małe darowizny wliczane do rachunku za telefon. Każdy posiadasz smartphone'a może wpłacić miesięcznie niewielką sumę i następnie śledzić dzięki aplikacji w jaki sposób te pieniądze pomagają innym.

Aplikację można pobrać na tej stronie i jest ona darmowa. Whitney Showler z fundacji tak zachwala tę aplikację:

"

Nasza nowa aplikacja pozwala fanom muzyki coś zmienić wykorzystując siłę tłumu. Wyobraź sobie, że każdy na ostatnim muzycznym festiwalu, na którym byłeś przeznaczyłby 5 dolarów przez aplikację, moglibyśmy pomóc tysiącom ludzi i zrobić potężny progres w ochronie planety. "

Chester Bennington tak opowiedział przy okazji jednego z wywiadów o misji Music For Relief:

"

Klęski żywiołowe dotyczą ludzi różnych ras, narodowości, zajmujących różne pozycje społeczne - trzęsienie ziemi nie przejmuje się kim jesteś, czym się zajmujesz, skąd pochodzisz. Zniszczy ono wszystko co spotka na swojej drodze i jesteśmy tutaj, żeby dawać jak najwięcej ulgi ludziom, których to dotknęło. "

Dotychczas Music For Relief zebrał 9 milionów dolarów na rzecz wielu osób, które przeżyły klęski żywiołowe. Co więcej organizacja posadziła ponad milion drzew.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Linkin Park