11.02.2019 15:07

"Małomiasteczkowy" od tyłu. Dawid Podsiadło potwierdził ukryty przekaz w piosence?

Dawid Podsiadło odniósł się do utworu "Małomiasteczkowy" słuchanego od tyłu w swoim wpisie na Facebooku.

Dawid Podsiadło
foto: VIPHOTO/EAST NEWS

Wszystko zaczęło się, gdy YouTuber Simon Losik odsłuchał utwór "Nie ma fal" od tyłu i odkrył ukryty przekaz w utworze. Okazało się, że wówczas w refrenie możemy usłyszeć słowa "I'm in love". Nagranie YouTubera stało się hitem i twórca postanowił zrobić to samo z innym singlem Dawida Podsiadły.

"Małomiasteczkowy" od tyłu. Dawid Podsiadło potwierdził ukryty przekaz w piosence?

Również słuchając "Małomiasteczkowy" od tyłu można usłyszeć w refrenie słowa, które nadają nowe znaczenie piosence - mowa o zwrocie "Hej, Bieszczady dają moc". Patrząc na teledysk powstały do tego kawałka można odnieść wrażenie, że ukryty przekaz wiąże się właśnie z podkreśleniem roli natury w naszym życiu.

Dawid Podsiadło: 10 największych przebojów wokalisty
Dawid Podsiadło: 10 największych przebojów wokalisty
Przeczytaj także Dawid Podsiadło: 10 największych przebojów wokalisty

W kolejnym nagraniu Simon Losik postanowił przybliżyć internautom zjawisko backmasking, czyli ukrywania jakiegoś dodatkowego znaczenia w piosenkach słuchanych od tyłu. Najpopularniejszym tego typu polskim utworem jest "Plus i Minus" Kaliber 44. YouTuber zauważył, że po tym jak jego filmiki dotyczące piosenek Podsiadły zrobiły furorę w mediach, sam wokalista postanowił puścić oczko w stronę swoich fanów.

Dawid Podsiadło wrzucił na swój profil na Facebooku post dotyczący jego nominacji do Fryderyków 2019. Na samym końcu wiadomości pojawił się dopisek "PS: Hej, Bieszczady dają moc!". Czy to oznacza, że muzyk potwierdził, że w "Małomiasteczkowym" jest ukryty przekaz?

Muzyk ma szanse na Fryderyka za album i piosenkę "Małomiasteczkowy", a także utwór "Początek" wykonany wspólnie z Kortezem i Krzysztofem Zalewskim - wyróżniła również artystę jako autora i kompozytora. Nominację otrzymały również dwa teledyski z jego udziałem oraz oprawa graficzna albumu "Małomiasteczkowy".  

Zobacz także: >> "Początek" od tyłu. Czy piosenka projektu Męskie Granie Orkiestra 2018 ma ukryty przekaz? <<

Dawid Podsiadło - Dawid Podsiadło na trasie "Wielkomiejski Tour"

Wokalista cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i wyprzedał 31 koncertów w ramach trasy "Wielkomiejski Tour" w 4 minuty. Z tego też powodu Podsiadło ogłosił dodatkowe koncerty - w sumie Podsiadło zagra 53 koncerty w 32 miastach od lutego 2019. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dawid Podsiadło