17.07.2015 14:37

Marshall stworzył smartfona

Firma Marshall jest doskonale znana gitarowemu światkowi z produkcji wzmacniaczy gitarowych. Teraz usłyszą o niej również fani nowych technologii.

Marshall stworzył smartfona
foto: marshallheadphones.com

Producent z pomocą fińskiej firmy Creoir wszedł na rynek ze smartfonem dedykowanym melomanom i muzykom. Jego nazwa brzmi London. Już sam design urządzenia nawiązuje do kultowych pieców - obudowa posiada powłokę, której chropowata powierzchnia kojarzy się z tą z najbardziej znanych produktów firmy. Obrazu dopełnia charakterystyczne logo Marshalla.

Na górze smartfona znajduje się złoty przycisk zdefiniowany do tego, aby uruchamiać ulubioną aplikację do odtwarzania muzyki. W jego sąsiedztwie wbudowano dwa standardowe wyjścia słuchawkowe 3,5 mm. Z boku urządzenia zamontowano pokrętło do regulacji głośności, co stanowi nowatorskie rozwiązanie w porównaniu do zwykłych przycisków znanych z większości smartfonów. Zobaczcie jak będzie prezentować się technologiczna nowość od Marshalla:

Produkt wyposażony jest w 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB przestrzeni na dane oraz 8-megapikselowy aparat. Wyświetlacz posiada 4,7 cala, a jego rozdzielczość wynosi 1280 x 720 pikseli. Silnik urządzenia stanowi czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz. Smartfon posiada także wymienny akumulator o pojemności 2500 mAh oraz slot na karty microSD. Jego rozmiary wynoszą 149,4 x 74,7 x 9,8 mm, zaś waga 145 g.

Marshall zdecydował się także na wykorzystanie systemu operacyjnego Android 5.0.2 Lollipop. Za najwyższą jakość dźwięku odpowiada układ Wolfson WM8281. Należy dodać, że przedni panel wyposażony został w dwa głośniku (nad i pod ekranem) oraz dwa mikrofony z aktywną redukcją szumu. Na starcie otrzymujemy też bogaty zestaw aplikacji dedykowanych DJ-om, czy gitarzystom.

Za przyjemność z użytkowania smartfona trzeba zapłacić blisko 600 dolarów - sprzęt jest już dostępny do zamówienia, jednak jego dostawy ruszą dopiero z końcem sierpnia 2015 roku.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele