28.05.2015 09:31

„Master of Puppets” brzmiący jak „St. Anger”

Przeklęte przez fanów zespołu dźwięki werbla z płyty z 2003 roku zostały podłożone pod klasyczny utwór grupy z lat 80. Posłuchajcie!

„Master of Puppets” brzmiący jak „St. Anger”
foto: materiały prasowe

Przy okazji wydania przez Metallikę albumu „St. Anger” słuchacze i krytycy narzekali na całe mnóstwo elementów nowego wówczas wydawnictwa. Brak solówek Kirka Hammetta, wyczuwalny brak chemii między muzykami oraz wyprodukowane przez Boba Rocka brzmienie krążka, zwłaszcza to dotyczące bębnów, z naciskiem na werbel.

Youtuber znany jako data_dreams 2000 postanowił wkomponować „płaskie” dźwięki instrumentu w thrashowy hit zespołu z 1986 roku. Posłuchajcie jak brzmiałby „Master of Puppets”, gdyby Lars Ulrich już wtedy grał na werblu brzmiącym jak ten z „St. Anger”.

Wielu fanów Metalliki nie pozostawia na płycie z 2003 roku suchej nitki, ale niektóre znane osobistości mają zupełnie odmienne zdanie o tym albumie. Bob Rock usłyszał od Jacka White'a, że to jego ulubiony krążek metalowego zespołu. Takiego samego zdania jest Jimmy Page, a także muzycy grup Adust i Gracies The Skies, którzy nagrali cały „St. Anger” od nowa.

Twórczość Metalliki jest brana na warsztat dużej liczby Youtuberów. W sieci odnaleźć można filmy Roba Scallona, gdzie gra „Enter Sandman” od tyłu. Ten sam utwór doczekał się też wersji na banjo i tej wykonanej przez młode artystki z zespołu The Warning.

A Wy lubicie płytę „St. Anger”?

Robert Skowronski
Tagi: Metallica Duperele Lars Ulrich