12.07.2017 15:42

Mastodonna, czyli Mastodon i Madonna w jednym utworze

Niektórzy mają naprawdę dziwne pomysły - czy Madonna sprawdziłaby się jako wokalistka grupy Mastodon? Przekonajcie się sami!

Mastodonna, czyli Mastodon i Madonna w jednym utworze
foto: Agnieszka vSpectrum Jędrzejewska; East News

Na pewno kojarzycie „Curl of the Burl”, który stał się drugim singlem z płyty „The Hunter”. Mastodon odniósł z tym numerem ogromny sukces i otrzymał również nominację do nagrody Grammy. Ostre, szybko wpadające w ucho gitary, nietuzinkowy tekst i groteskowy teledysk - czego chcieć więcej.

Natomiast w 1989 roku Madonna wydała swój singiel Like a Prayer” promujący album o tym samym tytule. Utwór wskoczył na 1. miejsce listy Billboard Hot 100 i w wielu krajach zdominował stacje radiowe. Nie ma chyba nikogo kto nie kojarzyłby tego numeru.

Co łączy oba utwory? Nic... prawie nic, bo ktoś doszukał się pewnego podobieństwa i połączył kawałki w jedno. Pod podkład kawałka grupy Mastodon podłożono wokal Madonny i tym sposobem powstała ciekawa muzyczna mikstura.

Sprawdźcie, czy taki mashup do Was przemawia:

Masz ulubiony YouTuber Leo Moracchioli przerobił „Like a Prayer” na metalowo i jest to bardzo zacna wersja, która ucieszy każdą metalową duszę. Jeśli natomiast mało Wam mashupów to polecamy Iron Maiden połączony z Depeche Mode, „Master of Puppets” z „Macareną”, jak również mashup AC/DC i Bee Gees. W odmętach internetu można znaleźć mnóstwo takich przeróbek, które powodują, że niektórym opada szczęka.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Mastodon