19.10.2016 10:01

Maynard: Religia wyciąga Wasze pieniądze na fiu*ów molestujących dzieci

Muzyk słynie z tego, że nie owija w bawełnę i tym razem na celownik wziął kościół. Dlaczego tak radykalnie podchodzi do tej sprawy?

Maynard: Religia wyciąga Wasze pieniądze na fiu*ów molestujących dzieci
foto: kadr z wideo

Nowa płyta Toola? Prędzej człowiek osiwieje niż doczeka się następcy „10,000 Days”. Maynard chętnie gada o wszystkim, tylko nie o nowym albumie. Teraz wypowiedział się na temat religii, do której nie ma najlepszego stosunku.

Jest to poniekąd spowodowane przez jego matkę Judith Marie Keenan, która miała udar mózgu i była przykuta do wózka inwalidzkiego przez 27 lat, czyli około 10 000 dni. Kobieta zmarła w 2003 roku. Pomimo takiej męki matka muzyka była głęboko wierzącą chrześcijanką.

Lider Toola jednak zniechęcił się do wiary patrząc na cierpienie jego matki. Nic zatem dziwnego, że wyraża on następującą opinię:

"

Religia jest w zasadzie marketingowym planem. Będą Ci podsuwać tacę, podstępem wyciągną 10% twojego dochodu na jakichś fiu*ów molestujących dzieci czy wymuszą zrezygnowanie z twoich praw obywatelskich na rzecz bajek dla dzieci.  "

Wiara jego matki zainspirowała muzyka do stworzenia takich numerów, jak „Judith” kapeli A Perfect Circle czy „Wings for Marie” i „10,000 Days” Toola.

Jeszcze w 1996 roku Maynard podczas jednego z koncertów wypowiedział się na temat religii:

"

Gandhi, Budda, Kryszna, Jezus i Mahomet mieli dobre pomysły, pewne podstawowe zasady dotyczące tego, jak należy żyć. Problemem jest to, że ich przedstawiciele przekręcili to i wszystko spieprzyli. "

Zapewne takich interesujących myśli artysty nie zabraknie w jego najnowszej biografii „A Perfect Union Of Contrary Things”, która ukaże się 8 listopada 2016 roku. Autorką książki jest Sarah Jensen, która współpracowała z samym muzykiem.

Podzielacie zdanie Maynarda Jamesa Keenana dotyczące religii?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Maynard James Keenan