15.10.2018 15:15

Metallica wykorzystuje drony podczas swoich koncertów

Projektant i reżyser koncertów Metalliki wyznał w wywiadzie, dlaczego zespół zaczął wykorzystywać drony podczas swoich występów.

Metallica
foto: kadr z wideo

Za wykorzystanie technologii do nagrywania koncertów Metalliki jest odpowiedzialny Dan Braun, który pracuje z zespołem od 1994 roku. Mężczyzna działa również jako projektant efektów wizualnych do show Ulricha i spółki. Braun niedawno udzielił wywiadu portalowi OnMilwaukee, w którym opowiedział, że pomysł na wykorzystanie dronów pojawił się już kilka lat temu, jednak z przyczyn bezpieczeństwa, projektant i reżyser musiał powstrzymywać zespół od użycia tych latających maszyn.

Braun powiedział w rozmowie, że to James Hetfield był osobą, która najbardziej namawiała go do wykorzystania dronów. Jednak dopiero w 2017 roku, podczas koncertu w Kopenhadze, artysta użył maszyn do zrobienia show. Reżyser wyjaśnił swoje podejście do tematu tej nowej technologii:

"

Mówiłem im, że one nie są bezpieczne, więc odeszliśmy od pomysłu, chociaż ja go zapamiętałem. Potem spotkałem jednak Adama Davisa z TAIT i powiedział mi, że zna kilka osób i być może zdołamy coś wymyślić na nadchodzącą trasę Metalliki. Jako reżyser i projektant ich koncertów, stwierdziłem, że świecące drony mogłyby fajnie wyglądać przy „Moth Into Flame”, bo to jedna z najlepszych piosenek zespołu i do tego pasują do tematyki utworu. I po pierwszym koncercie w Kopenhadze, James stwierdził, że drony są super, więc wszyscy byliśmy zadowoleni. "

Metallica i koncerty z dronami

Tak jak wspomniał Braun, drony są wykorzystywane w 2. singlu z płyty „Hardwired... To Self-Destruct”. Mają za zadanie imitować tytułowe ćmy, które ciągnie do ognia. Oto „Moth Into Flame” Metalliki na żywo (drony pojawiają się na scenie około 1:45):

Metallica w Polsce w 2019 roku

Niedawno zespół zapowiedział powrót do Europy - po udanym występie w Krakowie w 2018 roku, tym razem Metallica odwiedzi Warszawę, a towarzyszyć im będą zespoły Ghost oraz Bokassa. Formacja pojawi się na Stadionie Narodowym 21 sierpnia 2019 roku. Bilety trafiły do ogólnej sprzedaży 28 września 2018 roku o godzinie 10:00. Wejściówki można nabyć na stronie www.livenation.pl w cenie od 229 złotych, zaś bilety VIP kupicie w cenie od 850 złotych. Za najbardziej ekskluzywne wejściówki zapłacicie zaś 9290 złotych.

Kamil Kacperski
Tagi: Metallica Duperele