29.07.2015 11:17

Metallica z komiksową biografią

Powstało już wiele książek opisujących historię zespołu Metallica. Tym razem przyszła pora na przedstawienie losów Jamesa Hetfielda i jego kolegów w postaci komiksu o tytule „Orbit: Metallica”.

Metallica z komiksową biografią
foto: stormfrontpublishing.wordpress.com

Powieść obrazkowa ukazała się za pośrednictwem wydawnictwa StormFront Media, którzy są odpowiedzialni m.in. za komiks o Ozzym Osbournie. Historia Metalliki została napisana przez Michaela L. Frizella, rysunki wykonał Jayfri Hashim, za okładkę odpowiada zaś David Frizell - współpracował on już m.in. z Avenged Sevenfold przy ich teledyskach.

Michael L. Frizell ma bogate doświadczenie, jeśli chodzi o tworzenie komiksów, których bohaterami byliby muzycy:

"

Napisałem biograficzne powieści obrazkowe o Alice Cooperze, Ozzym, czy Miley Cyrus, ale nigdy nie dotyczyły one grupy z tak oddanymi fanami, jak Metallica. "

Zeszyt poświęcony Metallice liczy 28 stron. Możecie zobaczyć kilka z nich:

Rysownik „Orbit: Metallica”, Jayfri Hashim, przyznaje, że jest wielkim fanem grupy i wylicza wszystkie zasługi zespołu dla muzycznego świata:

"

Metallica wyznacza początek metalu, narodziny thrashu, który w erze glamu rozwija się w heavy metal. Ta grupa to definicja metalowego zespołu. Byli odważni, innowacyjni, historia ich powstania jest dla mnie fascynująca. "

Młodszy brat Michaela L. Frizella, David, który wykonał okładkę komiksu, również uważa się za miłośnika zespołu, który wręcz dorastał na muzyce grupy:

"

Kto by nie chciał dostać szansy narysowania Metalliki? Śledziłem całą ich karierę. Oni są najbardziej wpływową kapelą metalową. Rozmawiałem z moim bratem zanim wymyśliłem projekt okładki. Urządziliśmy sobie burzę mózgów. Chciałem, żeby ta grafika była ikoniczna i wyglądała tak, że mogłaby zdobić okładkę kolejnej płyty zespołu. "

Komiks dostępny jest w cenie 3,99 dolarów i można go nabyć za pośrednictwem strony Comicfleamarket.com.

Macie ochotę poczytać więcej rockowych historii obrazkowych? Możecie sięgnąć po komiksowe biografie Pink Floyd i to jeszcze z lat 70. XX wieku. Także Blur przy współpracy z KongKee ze studia Penguin Lab wydał swój komiks o nazwie „Travel To Hong Kong With Blur”. Z rodzimego podwórka pozostaje nam zeszyt poświęcony Acid Drinkers.

Jak Wam się podoba „Orbit: Metallica”?

Robert Skowronski
Tagi: Metallica Duperele