09.02.2017 13:18

Metalowe i rockowe utwory z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy

Chyba nie ma ani jednego śmiertelnika, który pogardziłby pizzą. Co więcej znaleźli się tacy muzycy, którzy stworzyli utwory o tym przysmaku. 9 lutego to święto pizzy i trzeba to hucznie uczcić!

Metalowe i rockowe utwory z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy
foto: Sputnik / East News; Caryca Pejnta

Kuchnia włoska ma dużo fanów, ciężko sobie teraz wyobrazić nasze życie bez lasagne, risotto czy tiramisu. Pizza to również takie danie, które pokochały miliony. Nie ma to jak największa pizza z fajnymi dodatkami i obowiązkowo dużą ilością sera. Na samą myśl cieknie ślinka.

Czy zatem warto się dziwić, że powstało trochę numerów dotyczących właśnie tego dania? Jak wiadomo rockowi i metalowi twórcy lubią trochę poszaleć z tematyką numerów, zatem nie zabrakło też kawałków skupiających się na włoskiej potrawie. Oto 7 takich „smacznych” utworów.

1. System of a Down - „Chic 'N' Stu”

W 2002 roku zespół opublikował album „Steal This Album!”, który rozpoczyna się właśnie od tego numeru dotyczącego pizzy. Słuchając Systemu człowiek zaczyna pracować na szybszych obrotach, zatem agresywny numer kapeli spowoduje, że Wasza pizza zniknie w błyskawicznym tempie.  

"

What a splendid pie
Pizza- pizza pie
Every minute, every second
Buy, buy, buy, buy, buy "

2. Acid Drinkers - „Pizza Driver”

Utwór powstał w szybkim tempie, jak zresztą cała płyta „Vile Vicious Vision”, którą zarejestrowano w dwa dni. Z czasem stał się to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kawałków w dorobku kapeli, który uwielbiają fani. A numer skupia się na historii pewnego dostawcy pizzy.

"

He keeps rigging something on the side
yeah, he was a leader of the pack
it was a dream team, nothing to say
with the public he had his way
Never, never give it up!
Pizza drive. "

3. Frank Zappa - „The Blue Light”

Ten artysta był na tyle kreatywnym i płodnym muzykiem, że liczba wydanych płyt robi naprawdę wrażenie. Nic zatem dziwnego, że można u niego znaleźć utwory dosłownie o wszystkim... również o pizzy. Kawałek „The Blue Light”, bo o nim mowa, pojawił się na płycie „Tinsel Town Rebellion” z 1981 roku.

"

Sometimes you'll go to a pizza place
You go toSharkey's to get that
American kind of pizza
That has the ugly, waxey, fake yellow kind
Of yellow Cheese on the top... "

4. Gwar - „Pepperoni”

Ciekawe jak ci muzycy w ogóle coś jedzą, bo ich stroje raczej nie należą do najwygodniejszych. Jednak, gdy już artyści muszą wrzucić coś na ząb wybierają wówczas właśnie pizzę i to po tę jedną z najpopularniejszych, czyli pepperoni i to naprawdę tę najbardziej pikantną...

"

You say that you want some pepperoni,

I'll give you a fistful of my pepperoni (...) "

5. Ween - „Where'd the Cheese Go”

Amerykańska kapela rockowa stworzyła ten krótki numer na potrzeby reklamy Pizza Hut z bardzo wymownym tekstem, ser przecież jest bardzo istotny... No i co z tym serem?

"

Where'd the cheese go?
(I don't know!)
Where'd the cheese go?
(I don't know!) "

6. The Mutants - „Pizza”

Ta nowofalowa kapela ze Stanów Zjednoczonych wiedziała co dobre i o czym warto śpiewać. W końcu świat kręci się wokół pizzy!

"

I like pizza, you like pizza too. "

7. Personal and the Pizzas - „Pepperoni Eyes”

Zarówno nazwa zespołu jak i tytuł numeru świadczy o tym, że ci kolesie mają tylko jedno w głowie! Kto by mógł pomyśleć, że pizza może być taką inspiracją dla muzyków! A jednak, artyści muszą odpowiednio się odżywiać, żeby mieć siły skakać na scenie. Pizza jak widać jest daniem w sam raz!

A Wy macie słabość do pizzy? :)

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele