03.03.2017 10:16

Mężczyzna podający się za perkusistę Nickelback aresztowany

Oszust zamówił sobie na Florydę sprzęt perkusyjny z Austrii wart 25 tysięcy dolarów na nazwisko Daniela Adaira. Jak to się dla niego skończyło?

Mężczyzna podający się za perkusistę Nickelback aresztowany
foto: kadr z wideo

Ta historia brzmi absurdalnie nawet jak na Nickelback... Tak, nawet jak na zespół, z którego szydził już sam twórca Facebooka, Mark Zuckerberg, a także został całkiem niedawno zaorany na Twitterze przez zabójcę Predatora i Thulsy Dooma, Arnolda Schwarzeneggera.

Chociaż teoretycznie sprawa mogła się zakończyć całkiem poważnie. Perkusista kanadyjskiej grupy mógł stracić na niej 25 tysięcy dolarów. Wszystko przez 45-letniego komika z Florydy, Lee Harveya Koeniga, występującego pod pseudonimem Mr. Wooky, który wymyślił sobie, że zamówi wysokiej klasy sprzęt i mikrofony frimy Lewitt Audio za 25 tysięcy dolarów.

I poda się za Daniela Adaira - nie żeby był chociaż do niego podobny.

Mężczyzna wpadł jeszcze w styczniu 2017 roku, ponieważ austriacka firma, w której dokonywał zamówienia, postanowiła potwierdzić zamówienie u przedstawicieli Adaira. Ci oczywiście nie mieli pojęcia o całej sprawie i zgłosili rzecz na policję (która, przypomnijmy, postanowiła dodatkowo karać pijanych kierowców, puszczając im Nickelback). Sprawę przybliżył detektyw Paul Griffith.

"

To oczywiste, że gdy grasz w zespole o takiej sławie, pracuje dla ciebie cały sztab ludzi. Kiedy Koenig złożył to zamówienie w Austrii, jedna z osób ze środowiska Nickelback trzeźwo zauważyła, że coś jest nie w porządku, gdy skontaktowano się z nią w celu zweryfikowania zamówienia. "

28 lutego 2017 roku władze dorwały Koeniga w Port St. Lucie i aresztowały. Mężczyzna co prawda szybko wyszedł za kaucją (która wyniosła prawie 20 tysięcy dolarów), ale raczej nie zrobił sobie dobrej reklamy jako sesyjny muzyk. Perkusista Nickelback sam bowiem dotarł do informacji, że Mr. Wooky występował m.in. u boku Aerosmith i Billy'ego Idola.

To też nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna wpadł w tarapaty za łamanie prawa. W 2009 roku został skazany na 3 lata więzienia za oszustwa na kwotę 78 tysięcy dolarów. Według policji, komik zamierzał po wszystkim wysłać perkusiście Nickelback list z przeprosinami. No ładnie z jego strony...

A Ty za którego muzyka Nickelback byś się podawał?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Nickelback