20.10.2016 14:36

Mężczyzna przez utwór Guns N' Roses zabił swoją dziewczynę

Uważaj jakie utwory tworzysz, może ktoś weźmie Twój tekst na poważnie i dopuści się przestępstwa...

Mężczyzna przez utwór Guns N' Roses zabił swoją dziewczynę
foto: East News

Niestety historia zna takie wydarzenia, gdy muzyka źle wpływała na słuchacza. Jednym z takich przykładów jest samobójstwo Iana Curtisa, który powiesił się po przesłuchaniu płyty Iggy'ego Popa „The Idiot” oraz obejrzeniu filmu „Stroszek”.

Tym razem historia związana jest z fanem Guns N' Roses. Thomas Michael Wilhelm pewnego dnia wypił za dużo alkoholu i przesłuchał akurat numer kapeli zatytułowany „Used to love her”. Mężczyzna najwidoczniej wziął na serio zwrot w utworze: „Kiedyś ją kochałem, ale musiałem ją zabić”, bo po przesłuchaniu kawałka... zastrzelił swoją dziewczynę.

Numer pochodzi w drugiego studyjnego krążka kapeli pod tytułem „G N' R Lies” z 1988 roku. Tekst numeru jest żartem, szkoda, że ktoś przyjął go na serio...

Ofiarą była Christine Marie Murray i do zbrodni doszło w 2012 roku. Mężczyzna ukradł broń u sąsiada i 11 minut przed morderstwem napisał do przyjaciela, że słuchał tego konkretnego utworu Guns N' Roses. 8-letni syn pobiegł po pomoc, zaś Murray próbował również siebie zabić.

Proces rozpoczął się 19 września 2016 roku w hrabstwie Orange w Kalifornii. Prokurator oskarżył Wilhelma twierdząc, że zabijając dziewczynę zemścił się za przejęcie przez nią jego biznesu. Tymczasem obrona twierdzi, że miał on problemy z zdrowiem psychicznym, był pod wpływem alkoholu i szargały nim silne emocje.

Mężczyzna zajmował się firmą Wilhelm Sprinkler Co. przez 20 lat i w momencie, gdy zaczęła podupadać poprosił Murray, by stała się współwłaścicielem. Dwa lata po tym zaczęły się kłótnie. Mężczyźnie grozi 50 lat w więzieniu, sąd musi stwierdzić, w jakim stanie psychicznym był oskarżony w czasie zabójstwa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Guns N Roses