26.10.2018 17:19

Motyw muzyczny z „Gry o tron” w stylu „…And Justice For All” Metalliki

Czy słynny serialowy motyw brzmiałby równie majestatycznie, gdyby pojawił się na kultowej płycie Metalliki?

Gra o tron w stylu Metalliki
foto: kadr z wideo

„…And Justice For All” ukazał się 7 września 1988 i wywołał sporo kontrowersji ze względu na miks, bo na płycie nie słychać linii basu. Czy ten błąd zostanie poprawiony na reedycji albumu? To okaże się już 2 listopada 2018. Fani Metalliki lubią fantazjować i tworzyć różnego typu przeróbki „w stylu „…And Justice For All”. W internecie można znaleźć tego sporo, a pewien wielbiciel Metalliki pokusił się nawet, by połączyć świat serialowy z tym muzycznym. W jaki sposób?

Motyw z „Gry o tron” zagrany w stylu Metalliki

YouTuber postanowił zagrać motyw z „Gry o tron” w stylu Metalliki właśnie z okresu, gdy muzycy nagrali „…And Justice For All”. Za kompozycję odpowiada Ramin Djawadiego, niemiecki twórca irańskiego pochodzenia. Czy w stylu Metalliki taka czołówka przypadłaby do gustu fanom „Gry o tron”? Przekonajcie się na własne uszy:

Czołówka z „Gry o tron” doczekała się wielu alternatywnych odsłon, z których można wymienić m.in. zwierzęcy cover, czy też metalową wersję. 

Metallica na koncercie w Polsce w 2019

Zespół kolejny raz zagra w Polsce. W ramach WorldWired Tour Metallica wystąpi 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Przed kapelą zaprezentują się Ghost i Bokassa. Bilety na koncert Metalliki trafiły do sprzedaży 28 września 2018 i rozeszły się w błyskawicznym tempie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Gra o tron