22.03.2018 15:02

Motyw z „Ojca Chrzestnego” w rockowej wersji

Ci muzycy dali się ponieść wenie i zaprezentowali takie solówki, że niejeden zawodowy gitarzysta poczuje się zazdrosny.

Ojciec chrzestny w rockowym coverze
foto: kadr z wideo

Chyba każdy kojarzy kultowy film „Ojciec Chrzestny”, który pojawił się w 1972 roku i stał się ponadczasowych hitem. Produkcja zaczyna się od sceny wesela córki Vita Corleone. Według sycylijskiej tradycji w dniu ślubu córki ojciec nie może nikomu odmówić żadnej prośby. Tak poznajemy świat sycylijskiej mafii, w której instytucja rodziny jest niezwykle ważna.

Film oparty jest na powieści Maria Puzo - amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia. W filmie usłyszeliśmy muzykę, za którą odpowiedzialni są Nino Rota oraz Carmine Coppola. Główny motyw z „Ojca Chrzestnego” stał się bardzo popularny i rozpoznawalny. Czy zatem kogoś dziwi, że motyw jest często coverowany?

„Ojciec Chrzestny” w rockowej wersji

To teraz posłuchajcie, jak brzmiałaby znana melodia, gdyby do studia nagraniowego zaproszono gitarzystów, którzy lubią pochwalić się swoimi muzycznymi umiejętnościami:

W filmowych ścieżkach dźwiękowych rzadko pojawiają się rockowe brzmienia, chyba, że twórcy decydują się na użycie gotowych utworów, czego przykładem są chociażby soundtracki lat 90. Jednak jeśli chodzi o gitarowe przeróbki filmowych motywów to mamy w czym przebierać. Motywy z „Pulp Fiction”, czy „Powrót do przyszłości” wykonane na elektrycznej gitarze, a może 10 filmowych motywów zagranych na gitarze akustycznej? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Ojciec chrzestny