08.07.2016 16:01

Motyw z „Pogromców duchów” w metalowej wersji

Kiedy coś dziwnego wydarzy się w Waszej okolicy... Po kogo zadzwonicie? Oczywiście po znajomych metalowców, którzy wykonają motyw z „Pogromców duchów”.

Motyw z „Pogromców duchów” w metalowej wersji
foto: materiały prasowe + Bóg Pejnta

Każdy chyba kojarzy słynny utwór Raya Parkera Jr. skomponowany na potrzeby komedii z Billem Murrayem i Danem Aykroydem. Kawałek „Ghostbusters” podbił listy przebojów po obu stronach Atlantyku, a nawet był nominowany do Oscara. To kolejny przykład, że proste pomysły są najlepsze, utwór powstał bowiem w ekspresowym tempie, zainspirowany telewizyjnymi reklamami.

Gdyby tzw. żeński remake „Pogromców duchów” nie wywołał jeszcze wystarczających kontrowersji, miłośników pierwszych dwóch filmów z serii dodatkowo wzburzył cover „Ghostbusters” w wykonaniu Fall Out Boy i Missy Elliott - choć tak naprawdę określenie „cover” jest tu nieco na wyrost, gdyż ich wersja nie ma zbyt wiele wspólnego z oryginałem.

Wielka szkoda, że wytwórnia filmowa nie zdecydowała się użyć zamiast niego wersji autorstwa Krisa Norrisa, którą dziś Wam pokazujemy. Nie dość, że jest o wiele bliższa lubianemu oryginałowi, to jeszcze w całkiem udany sposób łączy kiczowate chórki z solidnym riffowaniem i mięsistymi solówkami.

Posłuchajcie sami:

Macie ochotę na więcej nostalgii w metalowych przeróbkach? Posłuchajcie cięższych wersji motywów z kreskówki „X-Men”„Power Rangers”. Mamy też dla Was przeróbkę wejściówki z „Gwiezdnych wojen” oraz serialu „Przyjaciele”. Możecie też sprawdzić, ile zarabia się jako pogromca duchów.

Jak oceniacie taką wersję „Ghostbusters”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Pogromcy duchów