14.07.2016 10:18

Motyw z Pokemon Go w metalowej wersji

Szaleństwo na kieszonkowe potwory dopadło świat na nowo. Oczywiście musiało dotrzeć też do metalowych YouTuberów...

Motyw z Pokemon Go w metalowej wersji
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

Wystarczyła jedna aplikacja od firmy Niantic i omijającego dotąd szerokim łukiem świat smartfonów Nintendo, by miliony ludzi oszalały na punkcie wymyślonych przez Satoshiego Tajiriego stworów. Pokemony pojawiły się nawet w tak - zdawałoby się - niestosownych miejscach jak Auschwitz, stały się już popularniejsze niż porno, a to wszystko jeszcze nawet przed oficjalną premierą w Polsce...

Choć w coraz bardziej absurdalnych wiadomościach na temat graczy opętanych przez manię „złapania ich wszystkich” nie brakuje poważnych wypadków, zabawa zdaje się mieć też pozytywny wpływ na niektóre osoby. Część uczestników wreszcie zyskała motywację do wyjścia z domu i większej aktywności fizycznej, a jeszcze innym pomogła nawet uporać się z depresją czy fobią społeczną.

Teraz do plusów Pokemon Go możemy również dopisać inspirację dla domorosłych gitarzystów. Obok poradników, pokedexów i interaktywnych map występowania Pokemonów w internecie pojawia się coraz więcej ostrzejszych przeróbek motywów muzycznych, które pojawiły się w grze.

YouTuber o pseudonimie omar1up przygotował metalowy cover melodii, która towarzyszy wielu ludziom każdego dnia na spacerach:

Sporo graczy tak naprawdę nie zdaje sobie nawet sprawy, że w Pokemon Go jest jakakolwiek muzyka - wszystko przez przyzwyczajenie do wyciszania dźwięku w telefonie. Ale jeśli kogoś miałaby uświadomić w tej kwestii dopiero ostrzejsza przeróbka, w ogólnym rozrachunku to chyba nawet lepiej? Covery pojawiają się na YouTubie co chwila. Oto jeszcze jeden z tych, które zaaranżowano na gitarę:

Mało? Sprawdźcie też metalowe interpretacje utworów z klasycznych gier o Pokemonach na Game Boya. Lubicie stare gry z czasów Pegasusa? Posłuchajcie metalowych coverów motywów z Contry i Tetrisa. Mamy też dla Was zestawienie 10 rockowych i metalowych muzyków w grach komputerowych.

Zbieracie Pokemony w Pokemon Go?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele