11.03.2016 13:16

Mroczne dzieciaki zagrały utwór Misfits

Czy da się być jeszcze mroczniejszym niż horrorpunkowcy z New Jersey? Ci chłopcy robią, co mogą.

Mroczne dzieciaki zagrały utwór Misfits
foto: kadr z wideo

Mroczny makijaż, czarne ciuchy, do tego teksty o zabijaniu swojej narzeczonej czy po prostu zmuszaniu jej do krzyku - dodając do tego punkrockowe brzmienie, Misfits przyczynił się do narodzin horror punku. Idea była kontynuowana przez wielu naśladowców, a sam zespół - mimo licznych zmian w składzie - do dziś ma oddane grono fanów.

Zaliczają się do nich najprawdopodobniej również rodzice tych dwóch młodzieńców, którzy od najmłodszych lat zapewnili im odpowiednią muzyczną edukację. Efekt? Chłopcy powołali do życia zespół Os Desconhecidos (w luźnym tłumaczeniu: Niewiadomsi) i wzięli na warsztat jeden z klasycznych szlagierów Misfits.

Dzieciaki dały z siebie wszystko: mają odpowiednią stylówę, w tle widać nawet oryginalną koszulkę i liczne halloweenowe atrybuty. Ale żeby nie było, że tylko sprawiają pozory zaangażowanych muzyków, wykonawczo też robią co mogą. Godne odnotowania jest szczególnie zacięcie wokalisty.

Posłuchajcie sami:

„Halloween” był oryginalnie wydany jako singiel w 1981 roku - dokładnie na tytułowe święto duchów, potworów i miłośników horrorów. Za kompozycję odpowiadał ówczesny wokalista grupy, doskonale znany z późniejszej działalności solowej Glenn Danzig. Muzyk wydał też krążek nakładem własnej wytwórni Plan 9. Utwór był później nagrywany na nowo, również przez kolejny projekt Danziga, Samhain.

Jeśli potrzebujecie jeszcze więcej nieletniego mroku, polecamy równie mroczne dzieciaki w utworze Rammsteina. Sprawdźcie też to wykonanie „Duality” Slipknota, taniec 2-letniego fana Bring Me The Horizon oraz 10 dzieci uprawiających headbanging.

Jak Wam się podoba takie wykonanie Misfits?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Misfits