12.07.2018 10:58

MŚ 2018: Anglia przegrała półfinał mundialu przez Micka Jaggera?

Wokalista The Rolling Stones jak zwykle robi zamieszanie wszędzie, gdzie tylko się pojawia. Na stadionie w Moskwie oglądał półfinał mundialu Chorwacja-Anglia i niektórzy jego rodacy upatrują źródeł porażki „Three Lions” w rzuconej przez Micka klątwie.

The Rolling Stones zakończyli swoje krótkie tournee po Europie koncertem w Warszawie 8 lipca 2018. Ponieważ z Polski do Rosji względnie blisko, Mick Jagger – jak przystało na Anglika, wielki fan piłki nożnej – postanowił skorzystać z tego zbiegu okoliczności i na żywo zobaczyć mecze decydującej fazy mistrzostw świata.

11 lipca 2018 w Moskwie na Stadionie Łużniki Jagger był świadkiem porażki reprezentacji Anglii w półfinale mistrzostw świata z Chorwacją. Choć „Trzy Lwy” prowadziły od 5. minuty 1:0 po bramce Kierana Trippiera, to w 68. minucie piłkarze z Bałkanów wyrównali po bramce Ivana Perisicia. Remis utrzymał się po 90 minutach, a w dogrywce zwycięskiego gola w 109. minucie zdobył Mario Mandżukić.

Anglicy mają tendencję do irracjonalnego postrzegania swojego narodowego sportu. W internecie pojawiły się teorie, że Mick Jagger przewidział porażkę Anglii, a drużyna przegrała z Chorwatami z powodu… klątwy wokalisty.

W 2017 Mick wydał solowy singiel z utworem „England Lost”. Podmiot liryczny piosenki ogląda mecz reprezentacji Anglii, który oczywiście zostaje przez nią przegrany. Jest to prawdopodobnie metafora Brexitu, ale fani piłki interpretują ją całkowicie dosłownie.

Wokalista The Rolling Stones przyniósł pecha reprezentacji Anglii?

Przesądni kibice z Wysp Brytyjskich od dawna zaobserwowali, że Mick Jagger zdaje się przynosić pecha angielskim piłkarzom. Podczas ostatniego mundialu w 2014 wokalista przed meczem Anglia-Urugwaj napisał tweeta o treści: „Naprzód Anglio! Ten mecz wygramy!”. „Three Lions” przegrali 1:2. Przypomniano również wizytę Stonesa na trybunach w trakcie meczu Anglia-Niemcy na mistrzostwach świata w 2010 w RPA. Anglicy ponieśli bolesną klęskę z odwiecznym rywalem, przegrywając 1:4.

Rzekomo Mick przynosi pecha także reprezentacji Brazylii, której kibicem jest jego syn Lucas, w połowie Brazylijczyk. Kiedy tylko gwiazda rocka pojawia się na meczu „Canarinhos”, ci przegrywają.