11.09.2018 10:59

Muzyczne pytanie za milion padło w „Milionerach”. Czy znałbyś odpowiedź?

Uczestnik teleturnieju stacji TVN walczył o główną nagrodę miliona złotych. Finałowe pytanie sprawdziło jego wiedzę muzyczną.

Muzyczne pytanie za milion padło w „Milionerach”. Czy znałbyś odpowiedź?
foto: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Przed szansą wygrania okrągłego miliona stanął w odcinku wyemitowanym 10 września 2018 Dominik Komorek. Ostatnie, dwunaste pytanie, jakie usłyszał zawodnik, dotyczyło dziedziny muzyki.

Pan Dominik musiał odpowiedzieć na pytanie:

Który instrument stroi muzyk:

  • A: tamburyn
  • B: kocioł
  • C: okarynę
  • D: czynele
milionerzy milion

Gracz do samego końca zachował dwa koła ratunkowe, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Nie pomogły mu one jednak w udzieleniu odpowiedzi. Choć obstawiał prawidłową opcję, ostatecznie nie zdecydował się na jej wybór i wycofał się z gry z pewną wygraną 500 tysięcy złotych.

Prawidłowa odpowiedź to B – kocioł. W odróżnieniu od większości bębnów, kotły wydają dźwięki o określonej wysokości, więc można je stroić.

„Milionerzy” – pytania za milion

Do tej pory w „Milionerach” tylko dwukrotnie padła główna nagroda. W 2010 milion złotych wygrał Krzysztof Wójcik za pytanie: „Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?” (na akordeonie). W marcu 2018 jego osiągnięcie powtórzyła Maria Romanek, odpowiadając na pytanie: „Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?” (1 234 321).

Muzyczne pytania w „Milionerach” 

To nie pierwszy przypadek, kiedy uczestnicy „Milionerów” otrzymali pytania związane z muzyką. Prowadzący teleturniej Hubert Urbański pytał już m.in. o Piotra Roguckiego, Prince’a i Carlosa Santanę. Z kolei w programie TVP 1 „Jeden z dziesięciu” padło pytanie o zespół Rammstein.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele