21.05.2018 14:15

Najgorszy metalowy wokalista świata. To nagranie sprawi, że zwiędną Wam uszy

Ekspresja na pierwszym miejscu! Tylko, że ten wokalista chyba nie zdaje sobie sprawy, że nie tędy droga...

Najgorszy metalowy wokal
foto: kadr z wideo

Każdy śpiewać może... a nie, nie każdy. Słuchając metalowców zapewne nieraz zastanawialiście się, jak to się dzieje, że nie mają oni problemów z głosem. W końcu growlowanie przez cały koncert musi być mocno męczące. Naukowcy jednak wyjaśnili, jak to jest, że metalowi wokaliści nie narzekają na problemy z głosem.

Krzysztof Izdebski z Pacific Voice and Speech Foundation doszedł do wniosku, że metalowcy tak naprawdę stosują technikę, która jest naturalna dla małych dzieci. Każdy z nas ma taką umiejętność, ale z jakiegoś powodu z biegiem lat zapominamy, by używać przepony i nie ściskać gardła.

Najgorszy metalowy wokalista

Takie wskazówki na pewno przydałyby się dla tego wokalisty, który chyba do końca nie wie, jak powinien śpiewać. Poniższe nagranie przedstawia, jak Kim Carlsson nagrywa gościnnie wokal na potrzeby nowego singla grupy Black Hate. Słuchając tego wycia człowiek ma ochotę zatkać uszy, a patrząc na jego grymasy na twarzy naprawdę trudno się nie uśmiechnąć. Zdarcie strun głosowych gwarantowane!

Nie powtarzajcie tego w domu:

Zespół zapewne tego się nie spodziewał, ale dzięki nagraniu ma darmową promocję, bowiem metalowcy chętnie udostępniają video, żeby poprawić niektórym humor. Życzymy powodzenia wokaliście, chociaż jeżeli nie chce stracić głosu to powinien przejrzeć chociażby nagrania YouTuberów pokazujących, na czym polega screaming czy growl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele