20.12.2018 14:58

Nauczyciel fizyki spytał na egzaminie o hardcore'owego amerykańskiego wokalistę

Jeden z nauczycieli w chicagowskim liceum okazał się być fanem ciężkiego grania. Na egzaminie z fizyki zadał pytanie o wokalistę hardcore'owego zespołu z Nowego Jorku.

Egzamin
foto: Pixabay/tjevans

Fizyka to jeden z przedmiotów, który ma szansę zainteresować nawet najbardziej leniwego ucznia. Prawa, które poznajemy w szkole można wykorzystać w codziennym życiu, a zastosowane w praktyce wzory i definicje widać gdziekolwiek się obejrzymy. Niestety potencjał przedmiotu zabijają nudne programy nauczania i wszechobecny brak czasu na eksperymenty i ciekawe warsztaty dla uczniów. Efekt jest taki, że z lekcji fizyki w liceum niewiele pamiętamy, a zajęcia wspominamy jako jedne z nudniejszych. 

Nauczyciel fizyki z Chicago zapytał na egzaminie o wokalistę Converge

Zupełnie inne doświadczenia z przedmiotem ma Christian z Chicago, który wysłał do redakcji portalu MetalSucks zdjęcie jednego z pytań, które dostał na egzaminie. Jego fizyk najwyraźniej jest fanem ciężkiego grania, ponieważ umieścił w zadaniu wokalistę hardcorepunkowej grupy Converge. Zadanie na teście brzmiało:

"

Wokalista Converge waży 68 kilogramów. Gdy szedł do miejsca, gdzie miał zagrać koncert, poślizgnął się na kawałku lodu. W wyniku poślizgnięcia zadziała na niego siła 75 N. Współczynnik tarcia między jego gumowymi butami a lodem wynosi 0.15. "

Na podstawie danych, uczeń musiał wykonać szereg poleceń - np. policzyć, ile wynosi przyspieszenie obiektu. Co ciekawe nauczyciel najprawdopodobniej znał lub zgadł wagę Jacoba Bannona, ponieważ sądząc po wyglądzie, może on ważyć około 68 kilogramów. Ponadto basista grupy Converge nazywa się Nate Newton. Przypadek?

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele