10.09.2015 09:09

Noel Gallagher: Przez uchodźców może powrócić ZSRR

Niewyparzone usta Noela Gallaghera ponownie przemówiły. Tym razem muzyk zabrał głos w sprawie syryjskich uchodźców, a przy tej okazji oberwało się ONZ i Władimirowi Putinowi.

Noel Gallagher: Przez uchodźców może powrócić ZSRR
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Początkowo Wielka Brytania mówiła, że nie jest w stanie przyjąć większej liczby imigrantów, jednak państwo wycofało się z tego stanowiska i postanowiło w ciągu najbliższych pięciu lat podjąć ok. 20 tysięcy uchodźców.

Noel Gallagher na pytanie o to co sądzi o decyzji Davida Camerona, brytyjskiego premiera, nie udzielił żadnej odpowiedzi. Muzyk nie szczędził jednak słów krytyki wobec Organizacji Narodów Zjednoczonych:

"

Fascynujące jest dla mnie to, że ONZ siedzi z rękami w kieszeni i nikt tam nie powiedział ani jednej pieprzonej rzeczy w sprawie uchodźców. Po co została zawiązana ta organizacja, jeżeli nie do takich rzeczy? To haniebne, że ONZ nie zgromadziło się chociażby po to, aby ustalić jaka jest reakcja świata na to co się dzieje. "

Muzyk idzie dalej w swojej politycznej analizie i wieści powrót Związku Radzieckiego:

"

Myślę, że wszystko to zmierza do rozpadu Unii Europejskiej. Jedyną osobą, która z tego skorzysta jest Putin. Jemu zależy na zniszczeniu UE, żeby móc przywrócić istnienie Związku Radzieckiego. I to się właśnie wydarzy.  "

Rosyjscy fani muzyka powinni się cieszyć z jego przybycia wraz z Noel Gallagher’s High Flying Birds do ich kraju 14 czerwca 2015 roku. Po tak ostrych słowach albo sam może nie mieć już ochoty na występowanie u naszych wschodnich sąsiadów, albo Putin nie będzie chciał go gościć w swoim kraju. Choć Gallagher stał się matrioszką, to chyba teraz nie pała zbyt gorącym uczuciem do państwa nad Wołgą. 

Noel Gallagher nie jest jedyną osobą z muzycznego światka, która komentuje ostatnie wydarzenia polityczne. Głos w sprawie, swoim zwyczajem, zabrał też Bono z U2. Wokalista wzywał wszystkich ludzi do zjednoczenia się i chwalił Angelę Merkel za otwarcie na uchodźców nazywając ją „moralnym symbolem dla Europy”.

Zgadzacie się z Noelem Gallagherem?

Robert Skowroński
Tagi: Duperele Noel Gallagher