07.03.2018 12:51

Nowy internetowy challenge. Chad Smith z Red Hot Chili Peppers zjadł papryczkę chili

Perkusista zdradził na Twitterze, że wcale nie gustuje w czerwonych, ostrych papryczkach chili.

Nowy internetowy challenge. Chad Smith z Red Hot Chili Peppers zjadł papryczkę chili
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Kilka lat temu w internecie pojawiła się moda na tak zwane challenge, czyli dziwne wyzwania. W myśl ich zasad nominowana przez innego internautę osoba musi zrobić coś nietypowego i pochwalić się efektem w mediach społecznościowych, a potem zaprosić do zabawy innych.

Niektóre challenge są kompletnym idiotyzmem i mogą być wręcz niebezpieczne, jak chociażby absurdalna moda na jedzenie kapsułek do prania, która kilka tygodni temu stała się głośna w sieci. Na szczęście niektórzy łączą zabawne z pożytecznym i wykorzystują internetowe wyzwania do promowania ważnych idei.

#ALSPepperChallenge to wyzwanie, promujące badania nad leczeniem choroby zwanej stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS). Amerykański ALS Therapy Institute zbiera metodą crowdfundingu środki na ich prowadzenie - potrzebuje miliona dolarów. Aby uświadomić ludzi w temacie badań nad ALS, naukowcy zaproponowali challenge polegający na… jedzeniu papryczki chili.

Zabawa jest prosta – trzeba zjeść ostrą papryczkę, nagrać to i nominować do udziału w akcji 3 inne osoby, a także, oczywiście, wesprzeć crowdfunding ALS. Wzięło w niej udział już wielu amerykańskich celebrytów, między innymi koszykarze Shaquille O’Neal i Charles Barkley, żona Ozzy’ego Osbourne’a, Sharon, telewizyjny prezenter Jimmy Kimmel i gwiazda country, Garth Brooks. Teraz przyszedł czas na osobę bardzo stosowną do tego typu przedsięwzięcia – Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers.

Perkusista zamieścił na swoim Instagramie film, na którym zjada papryczkę chili i widać, że nie przepada za tym warzywem. Powiedział zresztą:

"

Ironią jest, że nie lubię papryczek chili. Nie jestem fanem ostrej papryki. "

Artysta nominowany został przez futbolistę Steve’a Gleasona, który sam zmaga się z ALS. Smith do zabawy zaprosił swojego słynnego sobowtóra, aktora Willa Ferrella i gitarzystę Pearl Jam, Mike’a McCready’ego.

W 2014 roku świadomość o stwardnieniu zanikowym bocznym wśród internautów znacznie zwiększyło inne słynne wyzwanie – Ice Bucket Challenge, który polegał na oblewaniu się lodowatą wodą. Gwałtowna reakcja organizmu na zimno miała dawać pojęcie, jak zachowuje się organizm chorego na ALS.

Maciej Koprowicz
Tagi: Chad Smith Red Hot Chili Peppers Rock News