28.05.2016 11:25

Obsesyjna fanka Chrisa Cornella poszukiwana przez FBI

Kobieta, która w 2014 roku została oskarżona o prześladowanie wokalisty Soundgarden, złamała warunki aresztu i jest na wolności. Według FBI wokaliście grozi niebezpieczeństwo...

Obsesyjna fanka Chrisa Cornella poszukiwana przez FBI
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Któż z nas nie chciałby być gwiazdą rocka? Pokrzepiać serca tysięcy fanów, jeździć w trasy koncertowe po całym świecie, zdobywać bogactwo i sławę... W świetle wszystkich niewątpliwych uroków tej profesji, często zapominamy, że ma ona również swoje ciemne strony. Jedną z nich są obsesyjni fani, którym różne rzeczy potrafią strzelić do głowy... Tego typu problemy miał już m.in. Mike Shinoda.

Przekonał się o tym też Chris Cornell, którego maniaczka została aresztowana w lipcu 2014 roku. Jessica Leigh Robbins wielokrotnie groziła muzykowi i jego rodzinie, a nawet próbowała dostać się do jego domu w Miami po siedmiu godzinach jazdy. Uważała też, że jest matką jednego z jego dzieci. Administrator oficjalnej strony Soundgarden regularnie odbierał wiadomości takie jak ta:

"

Wybaczam jej [żonie Cornella, Vicky - dop. red.], ale mam już dość tych gierek. Nie będzie w stanie go więcej w żaden sposób zranić, kiedy się z nią uporam. "

Nic dziwnego, że muzyk był zaniepokojony takim zachowaniem i do akcji wkroczyła policja. Robbins została na szczęście aresztowana i choć zwolniono ją za kaucją w wysokości 50 tysięcy dolarów, nakazano jej nosić opaskę dozoru elektronicznego i trzymać się z daleka od internetu. U 34-letniej kobiety zdiagnozowano zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Oto jej zdjęcie z aresztu:

Wydawało się, że po takim obrocie spraw rodzina Cornellów będzie już miała święty spokój. Aż do teraz - jak donoszą amerykańskie media, kobieta zdjęła swoją opaskę dozoru elektronicznego, która śledziła ją przez GPS, a także nie stawiła się na kontrolę w sądzie federalnym w Nowym Jorku. Wszystko wskazuje na to, że Robbins jest znów na wolności.

Sytuacja wydaje się poważna - FBI błyskawicznie zdobyło nakaz aresztowania i we współpracy ze służbami na Florydzie poszukuje zbiegłej prześladowczyni. Sprawy nie poprawia fakt, że Cornell w połowie czerwca będzie grał koncerty na Florydzie, niedaleko Tampy. A właśnie w tym mieście ostatnio przebywała Jessica Leigh Robbins...

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Chris Cornell