11.02.2019 17:42

Ojciec przez 10 lat zabierał niepełnosprawnego syna na metalowe koncerty. Teraz stworzył dla niego festiwal

Ta historia pokazuje, że nie ma żadnych ograniczeń, gdy kogoś mocno się kocha i chce się mu pomóc.

Metalowy festiwal
foto: shutterstock.com

Mason McDeid od dzieciństwa jeździ na wózku inwalidzkim z powodu porażenia mózgowego. Jednak dzięki swojemu tacie, chłopak był na wielu koncertach i ilość tych występów może Wam zawrócić w głowie.

Problemy zdrowotne chłopca zaczęły się, gdy Mason miał 4 lata i w sumie przeszedł 132 operacje. Opiekę nad nim oraz jego młodszą siostrą sprawuje ojciec Richard, który wychowuje swoje dzieci samotnie. Gdy Mason był jeszcze niemowlęciem uspakajała go muzyka Metalliki i ojciec zauważył, że dziecku bardzo spodobała się muzyka rockowa.

Ojciec stworzył metalowy festiwal dla swojego chorego syna

W 2008 roku postanowił zabrać swojego syna na pierwszy koncert i był to występ Rage Against the Machine. Wszyscy fani byli bardzo uprzejmi i pomagali chłopcu, zatem ojciec postanowił zabrać go na kolejne koncerty, m.in. grup Rammstein czy Lamb of God. Od tamtej pory Mason zaliczył koncerty ponad tysiąca grup - jednego roku potrafili zobaczyć występy aż 450 zespołów.

Taylor Hawkins
Taylor Hawkins
Przeczytaj także 11-letni syn Taylora Hawkinsa zagrał z ojcem i Davem Grohlem cover Rolling Stones

Niestety w 2018 stan chłopca znacznie się pogorszył i chłopiec nie może już pozwolić sobie na wyjazdy na koncerty. Co w takiej sytuacji wymyślił ojciec? Zorganizował metalowy festiwal, by jego dziecko mogło obejrzeć na miejscu koncerty. Pierwsza edycja Mason MetalFest w Minneapolis odbyła się w marcu 2018 i obejmowała występy 10 kapel.

Tak ojciec wypowiedział się na temat tego pomysłu:

"

To był bardzo ważny moment, który wpłynął na jego powrót do zdrowia. Dlatego też nie ma powrotu - druga edycja festiwalu dla Masona odbędzie się Minneapolis w marcu 2019 roku. "

Kolejna edycja imprezy będzie mieć miejsce 23 marca 2019 i ojciec liczy na to, że impreza się rozrośnie, bowiem media zainteresowały się historią jego niepełnosprawnego syna.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele