27.05.2016 10:14

Ozzy na ceremonii nadania jego imienia tramwajowi

Takim pociągiem chciałby się przejechać niejeden fan Księcia Ciemności. Zobaczcie, jak prezentuje się pojazd nazwany na jego cześć. 

Ozzy na ceremonii nadania jego imienia tramwajowi
foto: kadr z wideo

W grudniu 2015 roku pociągi po 60 latach przerwy powróciły na ulice Birmingham. Miasto postanowiło nazwać pociąg Midland Metro, który kursuje między Birmingham a Wednesbury i Wolverhampton, imieniem Ozzy'ego Osbourne'a, by w ten sposób uhonorować swojego słynnego obywatela. 

Inicjatorem akcji jest Centro, organ który zaopatruje West Midlands Integrated Transport Authority. Uroczystość odkrycia napisu na pociągu z nazwiskiem muzyka odbyła się przy przystanku Corporation Street. Tłumy wiernych fanów zebrały się w tym miejscu, by zobaczyć artystę, który przybył specjalnie na ceremonię.

Ozzy był zaskoczony takim prezentem i podczas uroczystości nie omieszkał o tym wspomnieć:

"

To wspaniale być tutaj. Dziękuję. Black Sabbath, gdy rozpoczął swoją działalność w 1968 nigdy nie myślał, że będzie tutaj. To była niesamowita przygoda.  "

Artysta przyznał również, że jest bardzo związany z tym miastem, co spotkało się z gromkim aplauzem. Choć miał mały problem, by zerwać naklejkę, pod którą był ukryty napis, to w końcu udało mu się to zrobić.

Zobaczcie, jak wyglądało to wydarzenie:

Wiele osób zwróciło również uwagę na to, że wokalista w czasie tej ceremonii miał założoną obrączkę. Ozzy i Sharon Osbourne po 33 latach postanowili się rozejść.  

Plotki głoszą, że powodem rozstania jest romans muzyka ze stylistką Michelle Pugh. Czy obrączka może świadczyć o tym, że są jeszcze jakieś szanse na pogodzenie się Osbourne'ów? Czas pokaże, czy małżonkowie dojdą do porozumienia.

Podczas wydarzenia odsłonięcia tramwaju Ozzy'ego zapytano również o to, czy Black Sabbath rzeczywiście kończy karierę. Artysta ponownie potwierdził tę informację. Kapela ogłosiła jeszcze w 2015 roku koniec swojej działalności i zaplanowała na 2016 pożegnalną trasę „The End”. Choć Tony Iommi ma mnóstwo materiału, który nadawałby się na nowe wydawnictwo, Ozzy za bardzo nie był zachwycony pomysłem, by nagrać kolejny album.

Jak oceniacie pomysł nazwania tramwaju w Birmingham imieniem Ozzy'ego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Ozzy Osbourne Duperele