19.12.2018 13:29

Pat O'Brien trzymał w domu 50 strzelb, 10 karabinów, 20 pistoletów i tysiące sztuk amunicji

Nowe dokumenty sądowe ujawniły, że aresztowany ostatnio za włamanie i napaść na policjanta, gitarzysta Cannibal Corpse, Pat O'Brien przechowywał w domu zawrotną ilość broni.

Pat O'Brien
foto: Flickr/Alexandre Cardoso

10 grudnia 2018 roku gitarzysta Cannibal Corpse, Pat O'Brien wtargnął do domu swojej sąsiadki i reagował agresywnie na prośby kobiety o opuszczenie posesji. Próbował chować się w szafie i na podwórku, a kiedy na miejscu zjawiła się policja, groził jednemu z funkcjonariuszy nożem. Mundurowi obezwładnili i aresztowali muzyka, który dzień później stanął przed sądem. Kiedy fani Cannibal Corpse dowiedzieli się, że O'Brien ma szansę opuścić więzienie za kaucją, rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla gitarzysty. Chociaż akcja została przerwana, to muzyk po niespełna tygodniu odsiadki wyszedł z aresztu po wpłacie 50 tysięcy dolarów.

Pat O'Brien trzymał w domu zawrotną ilość broni

Tuż przed zatrzymaniem Pata O'Briena doszło do innego niefortunnego zdarzenia. Zaczęła płonąć jego posiadłość w Kalifornii, a strażacy nie mogli poradzić sobie ze zbyt szybko rozprzestrzeniającym się po posesji ogniu. Nie ułatwiały mu tego spore zbiory amunicji i broni, którą przechowywał w domu muzyk. Mundurowi gasili ogień przez długie godziny, niestety dom O'Briena spłonął doszczętnie

Gazeta "Tampa Bay Times" dotarła do dokumentów sądowych, które zawierały szczegóły na temat całego uzbrojenia, które znaleziono w posiadłości muzyka. W aktach pojawiły się naprawdę zawrotne liczby:

"

Dzień po pożarze, strażacy znaleźli w domu O'Briena olbrzymią skrzynię i sejfy pełne broni i materiałów wybuchowych. W skrytce znajdowało się około 50 strzelb, 10 półautomatycznych karabinów - w tym kilka modeli AK-47, dwa karabiny Uzi i 20 pistoletów. Oprócz tego władze doszukały się też dwóch miotaczy ognia i tysięcy sztuk amunicji. "

W raporcie sądu znalazła się także nowa informacja, że w dniu napadu i pożaru O'Brien mógł być niepoczytalny. Podobno dzwonił do swoich rodziców, aby ostrzec ich przed lądowaniem UFO. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Cannibal Corpse