15.05.2017 12:47

Perkusista Anthrax zagrał z dziećmi z podstawówki

Charlie Benante wykonał covery Black Sabbath i The White Stripes ze znajomymi jego córki ze szkoły.

Perkusista Anthrax zagrał z dziećmi z podstawówki
foto: kadr z wideo

Jak można pomóc dziecku w szkole? Pewnie każdy rodzic przez to przechodził: wspólne rozwiązywanie zadań z matematyki, wymyślanie tematu na wypracowanie z polskiego, szukanie przez pół miasta jakiegoś dziwnego gadżetu, który wymyśliła pani wychowawczyni... Pole do popisu jest naprawdę spore.

Co innego jednak szara codzienność zwyczajnego człowieka, a zupełnie co innego gdy jest się gwiazdą rocka. Wyobrażacie sobie, że po powrocie z wyczerpującej trasy próbujecie sobie przypomnieć nad zeszytem swojego dziecka, na czym polegają silnie czy inne potęgi? No właśnie.

Charlie Benante z Anthrax pokazał, że pomaga w szkole swojej córce w zupełnie inny sposób. Znacznie bliższy jego codziennej pracy i zainteresowaniom. Okazało się bowiem, że jej znajomi potrzebowali... perkusisty. No to trzeba przyznać, że lepiej trafić nie mogli.

W wideo opublikowanym na Facebooku muzyka chwali się on występem w Kildeer Elementary School z Mikeyem Goldbergiem na basie i Graysonem Perri na gitarze. Trio wykonało razem „Iron Man” Black Sabbath i „Seven Nation Army” The White Stripes, a Benante nie szczędził pochwał pod adresem maluchów:

"

Daliście czadu na przedstawieniu piątoklasistów!!!! Przekazuję pałeczkę kolejnemu pokoleniu rock'n'rolla! "

Nagranie z tego niecodziennego występu obejrzycie poniżej:

Wciąż Wam mało słodkich występów maluchów? Zobaczcie jak zabrzmiał Rammstein w wykonaniu mrocznych dzieciaków, dziecięce trio zabrało się za kawałek The White Stripes, 7-latka wymiotła na perkusji „Toxicity” System of a Down, a 11-latka stepowała na koncercie The Darkness.

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Anthrax Charlie Benante