22.12.2015 11:18

Perkusista Dream Theater zapowiedział wyjątkowe pałeczki

Ceniony amerykański producent perkusyjny Vater Percussion wyprodukuje unikalny zestaw pałeczek firmowany przez Mike'a Manginiego z Dream Theater. Zobaczcie go w akcji.

Perkusista Dream Theater zapowiedział wyjątkowe pałeczki
foto: kadr z wideo

Muzyk przez ostatnie miesiące blisko współpracował z firmą Vater. Efektem tych działań jest wyjątkowy zestaw nazwany Wicked Piston. Pałeczki zostały wykonane z amerykańskiego orzesznika i charakteryzuje je wyjątkowy design oraz zbalansowanie.

Akcesoria zostaną oficjalnie zaprezentowane na targach National Association of Music Merchants 2016. Impreza odbędzie się w dniach 21-24 stycznia 2016 roku w Anaheim w Kalifornii. Mike Mangini zachęca do skorzystania z jego pałek:

"

To nie są twoje zwykłe pałeczki. Są zbalansowane, są pełne mocy. To Wicked Piston! "

Perkusista przekonywał, że spędził naprawdę dużo czasu nad zaprojektowaniem tych akcesoriów i bardzo cieszy się z efektu osiągniętego razem z firmą Vater. Szczegóły techniczne dotyczące Wicked Piston pojawią się wkrótce na stronie producenta.

Na razie możecie obejrzeć pałeczki w akcji w specjalnie przygotowanym wideo:

Muzyk pozuje już ze swoim nowym produktem na oficjalnym profilu na Facebooku:

Mike Mangini dołączył do Dream Theater w 2011 roku po odejściu Mike'a Portnoya. Wcześniej był wykładowcą Berklee College of Music w Bostonie. Współpracował też z zespołami Annihilator, Extreme oraz Jamesem LaBrie czy Johnem Petrucci. Grupa Dream Theater przygotowuje się właśnie do wydania rozbudowanego concept albumu „The Astonishing”. Premiera płyty przewidziana jest na 29 stycznia 2016 roku.

Firma Vater Percussion została założona w 1956 roku przez Clarence'a Vatera. Obecnie prowadzą ją jego synowie, Alan i Ron. Z jej akcesoriów korzystali m.in. Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, Rob Bourdon z Linkin Park, Sean Kinney z Alice in Chains, Paul Bostaph ze Slayera i Testamentu czy jazzman Jimmy Cobb.

Jak Wam się podobają pałeczki Mike'a Manginiego?

Jakub Gańko
Tagi: #Dream Theater #Duperele