09.06.2016 16:46

Plakat Iron Maiden zakazany na Litwie

Nie wszystkim podoba się Eddie. Niektórzy twierdzą, że maskotka zespołu może powodować złe sny u dzieciaków...

Plakat Iron Maiden zakazany na Litwie
foto: Li lewei - Imaginechina / Fotolink / East News

Eddie nie taki straszny, jak go malują. Nie jest może zbyt urodziwy, wzrok ma zabójczy i w dodatku jest szaleńcem, który sam sobie wycina serce. Wiadomo, że mógłby stać się bohaterem jakiegoś horroru. Jednak naprawdę duże dzieci, które lubią Iron Maiden, uwielbiają tę maskotkę i ilekroć pojawia się na scenie, zawsze witają ją gromkimi brawami.

Jednak nie wszyscy czują sympatię do tego stworzenia. Otóż na Litwie władze stwierdziły, że plakaty z tą pokraką powinny być usunięte.

Iron Maiden zagra w Kownie 23 czerwca 2016 roku w Žalgiris Arena i oczywiście wydarzenie to jest promowane m.in. przez rozwieszone plakaty.

Rzecznik litewskiego oddziału Live Nation, Vytautas Paukštė, powiedział lokalnym mediom, że władze uważają wizerunek Eddiego ze świecącymi czerwonymi oczami, z malunkami na ciele i sercem w jednej oraz nożem w drugiej dłoni za nieodpowiedni dla dzieci.

W związku z tym należy usunąć wszystkie plakaty:

"

Obecnie musimy zdecydować co dalej, ale jesteśmy zmuszeni natychmiastowo zdjąć plakaty. "

Za współczesne wcielenie Eddiego jest odpowiedzialny Mark Wilkinson. Czy mógł się spodziewać, że jego dzieło wzbudzi tyle kontrowersji?

foto: materiały prasowe

Nie jest to bowiem pierwszy taki przypadek, gdy wizerunek Eddiego niektórych zgorszył. Otóż we wrześniu 2015 roku w dzielnicy Berlina, Kreuzberg, rodzice się zdenerwowali, że billboard z maskotką wisi obok szkoły i postanowili zasłonić plakat.

Trochę dziwne, bo przecież Eddie to taki fajny gość:

Kapela podbija świat w ramach trasy koncertowej promującej ostatni krążek zatytułowany „The Book of Souls”, który pojawił się 4 września 2015.

Iron Maiden zagra we Wrocławiu 3 lipca 2016 roku i miejmy nadzieje, że nasz kraj przyjmie Eddiego z otwartymi ramionami...

Aleksandra Degórska
Tagi: Iron Maiden Duperele