13.09.2016 16:22

Po ilu ukulule odgadniecie utwór Led Zeppelin?

Mała gitara w połączeniu z wielką miłością do Led Zeppelin zrodziła ciekawe aranżacje przebojów brytyjskiej legendy hard rocka. Słuchając wykonań wirtuoza ukulele możecie wziąć udział w quizie i spróbować odgadnąć tytuł przeboju zanim zostanie wyświetlony na ekranie.

Po ilu ukulule odgadniecie utwór Led Zeppelin?
foto: kadr z wideo

Nie będzie to jednak zawsze prosta sprawa – czasem uda się usłyszeć kilka dobrych sekund nagrania, ale zdarzy się też, że rozpoznać przebój trzeba będzie dosłownie po kilku ukulelowych nutkach.

Jeśli jednak znacie na pamięć dyskografię Led Zeppelin, nie powinniście mieć żadnego problemu z rozpoznaniem tytułu przed pojawieniem się napisu. Wszystkie fragmenty utworów pochodząc z płyty „IV”.

Zgadywać przyjdzie jednak nie tylko po kilku dźwiękach, ale też po kilku ukulele – nagranie pokazuje bowiem człowieka-orkiestrę, który poszczególne utwory gra łącząc możliwości dwóch, a czasem nawet trzech instrumentów. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z nieprzerywanym nagraniem, za odpowiednie zsynchronizowanie małych gitar należy się autorowi zdecydowana pochwała.

Jeśli nagranie obudziło w Was nostalgiczną ochotę na zakosztowanie muzyki stworzonej przez Led Zeppelin, mam dla Was dobrą wiadomość – to nie pierwszy raz, gdy fani oddali hołd swoim idolom biorąc instrumenty we własne ręce.

Równie ciekawe i egzotyczne wersje przebojów brytyjskiej grupy zostały bowiem wykonane na banjo – instrument został wykorzystany do nagrania 11 fragmentów przebojów kapeli.

Klasyka może brzmieć dobrze na wszystkim – udowadnia to pasjonat, który wykonał „Stairway To Heaven” na własnej roboty gitarze z 3 strunami.

Mają rozmach, urwipołcie – takie słowa cisną się na usta po obejrzeniu największych przebojów Led Zeppelin zagranych przez gromadę dzieci z wykorzystaniem instrumentów, jakich nie powstydziłaby się dobra orkiestra. Mowa tu o marimbie, wibrafonie, bongosach, kongi, dzwonkach, pianinie, perkusji oraz grających pierwsze skrzypce ksylofonach. Nagraniem zachwycił się sam Jimmy Page.

Dla miłośników djent mamy zaś nagranie prezentujące kilka utworów Zeppelinów wykonanych w takiej właśnie aranżacji – czuć solidnego elektrycznego kopa.

Ile utworów udało Wam się odgadnąć przed pojawieniem się napisu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Led Zeppelin