01.03.2018 15:17

Polska top modelka tańczy do New Order w reklamie Saint Laurent

Gdy słyszysz „Blue Monday” od razu zaczynasz tańczyć. Co dopiero, gdy masz na sobie efektowne ciuchy - wtedy czujesz się jak prawdziwa gwiazda dyskotek w latach 80. 

Anja Rubik w reklamie
foto: kadr z wideo

Moda inspiruje muzykę, a muzyka wpływa na modę - te dwie dziedziny są ze sobą nierozerwalnie powiązane i jednym z najsłynniejszych tego przykładem jest David Bowie. Artysta niczym kameleon miał wiele muzycznych wcieleń, a co za tym idzie często zmieniał również image. Jego najsłynniejszym wcieleniem jest Ziggy Stardust, który miał krótką rudą czuprynę i narysowaną błyskawicę na twarzy.

Również w latach 80. Bowie posiadał ciekawy image, a skoro mówimy już o latach 80. to w modzie działo się naprawdę wiele. Kolorowe ciuchy, również krzykliwy makijaż, dużo biżuterii, bujne fryzury - to wszystko można znaleźć w reklamie letniej kolekcji Saint Laurent. Jedną z modelek występujących w klipie jest Anja Rubik, która łudząco przypomina Davida Bowiego w krótkich, jasnych włosach.

Reklama Saint Laurent lato 2018 - co to za piosenka?

Fani cyberpunku znajdą również coś dla siebie - dyrektor kreatywny Anthony Vaccarello zaprosił do zdjęć fotografów Inez & Vinoodh, którzy wyczarowali klimat rodem z filmu „Blade Runner”.Wszystko przy akompaniamencie, który kojarzy się z latami 80. - utworze New Order zatytułowanym „Blue Monday”.

Również sami muzycy chętnie występują w reklamach domów mody - m.in. Dave Gahan z Depeche Mode pojawił się w klipie promującym kolekcję Dior Homme na sezon zima 2017-2018. Co ciekawe sama Beyoncé na trasie koncertowej „The Formation World Tour 2016” sprzedawała metalowe przypinki inspirowane logiem Slayera. Jak więc widać w świecie mody wszystko jest możliwe.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele New Order