02.02.2017 12:31

Pomóż stworzyć studio nagraniowe z klocków LEGO

Jeden z fanów wpadł na pomysł, aby LEGO wydało zestaw przedstawiający studio nagraniowe wytwórni ECM, gdzie pracował m.in. Pat Metheny. Jak można wesprzeć ten projekt?

Pomóż stworzyć studio nagraniowe z klocków LEGO
foto: ideas.lego.com

Klocki LEGO są ponadczasowe - nie ma chyba nikogo kto by je nie znał. Dają one duże pole do popisu, by stworzyć ciekawe konstrukcje, bowiem mamy do wyboru wiele różnych klocków w różnych kolorach i rozmiarach.

Pisaliśmy już o rockowych i metalowych artystach jako klocki LEGO, a co powiecie na całe studio nagraniowe skonstruowane z tych kolorowych plastikowych elementów? Na stronie Lego Ideas użytkownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na oficjalne zestawy klocków LEGO. Jeśli dana propozycja zdobędzie odpowiednio duże wsparcie użytkowników platformy firma zastanowi się, czy rzeczywiście wyda taki produkt.

Jednym z takich zgłoszonych projektów jest zestaw przedstawiający studio nagraniowe jazzowej niemieckiej wytwórni ECM. Klocki odwzorowują scenę, gdy gitarzysta Pat Metheny, który dla wytwórni stworzył 11 krążków, nagrywa akurat w studiu „As Falls Wichita, So Falls Wichita Falls” z 1981 roku. Oprócz figurki przedstawiającej gitarzystę w zestawie odnajdziemy figurkę założyciela wytwórni Manfreda Eichera, technika Jana Erika Kongshauga, Lyle'a Maysa i Nany Vasconcelos.

Zobaczcie, jak wygląda to studio w wersji z klocków LEGO:

Na dzień 2 lutego 2017 projekt wsparło 210 osób. W celu zagłosowania na ten zestaw LEGO wystarczy zalogować się do systemu i oddać swój głos.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Galeria