03.04.2017 12:16

Posłuchaj płyty z metalowymi coverami Disneya

Piosenki ze znanych bajek doczekały się znacznie cięższego wykonania. Wszystko dzięki wydawnictwu „Metal Disney” grupy D-Metal Stars.

Posłuchaj płyty z metalowymi coverami Disneya
foto: kadr z wideo

Dzięki portalowi fronda.pl wiemy już doskonale, że bajki Disneya to narzędzie szatana. Do tej pory można się było jeszcze o to spierać, jednak cover album grupy D-Metal Stars nie pozostawia żadnych wątpliwości. Te kawałki brzmią po prostu zbyt dobrze, by był to przypadek. Disney najwyraźniej od początku planował je jako metalowe szlagiery.

Płyta ukazała się pierwotnie jeszcze w 2016 roku na rynku japońskim, gdzie podobne wydawnictwa zawsze cieszyły się sporym powodzeniem. Odniosła tam jednak na tyle duży sukces, że Disney zdecydował się na jej reedycję również w innych rejonach świata. Nie ma się co dziwić, w końcu muzycy, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu to wcale nieprzypadkowe osoby.

W skład D-Metal Star wszedł m.in. wokalista Mike Vescera i perkusista John Bruno z Obsession, były basista Ozzy'ego Osbourne'a Rudy Sarzo, a także perkusista BJ Zampa z Dokken. Panowie wzięli na warsztat klasyczne utwory z takich filmów jak „Mała syrenka”, „Piękna i Bestia” czy „Król Lew” (tak, jest „Can You Feel the Love Tonight”).

Według wokalisty połączenie Disneya z metalem to w pełni naturalny zabieg.

"

Wychowałem się na tych wszystkich rzeczach. Mogło by się wydawać, że jest wprost przeciwnie, skoro jesteśmy hardrockowcami i obracamy się w tym kręgu muzycznym. Ale wszyscy kochają piosenki Disneya. To szaleństwo. "

Jak więc brzmi takie połączenie „szatańskich” brzmień z „dziecięcymi” piosenkami? Przekonajcie się poniżej.

Jeśli spodobał Wam się ten pomysł, ale brakuje Wam np. polskich kawałków, to polecamy twórczość YouTubera z kanału Na metalowo. Przerabiał on już na metal piosenki z Gumisiów, „Tabalugi” czy „Boba Budowniczego”. Mamy też dla Was 11 wieczorynek zagranych na gitarze.

Disney i metal to...

Jakub Gańko
Tagi: Duperele