01.12.2016 16:47

Posłuchajcie muzyki ze „Star Treka” na metalowo

Chcecie przekonać maniaka „Star Treka” do metalu, a może znajomego metalowca do klasycznego serialu science-fiction? To jeszcze nigdy nie było tak proste...

Posłuchajcie muzyki ze „Star Treka” na metalowo
foto: materiały prasowe + Hrabia pejnta

Star Trek” to po Gwiezdnych Wojnach” bodaj najbardziej popularna i osławiona seria osadzona w dalekiej przyszłości, w której podróże międzygwiezdne są możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego napędu statków kosmicznych, tzw. napędu Warp.

Tytuły te nie tylko weszły do kanonu popkultury, ale stały się także inspiracją dla naukowców i wynalazców, chętnych mierzyć się z ideami, które przeciętnemu człowiekowi mogłyby wydawać się niemożliwe. To dzięki temu serialowi wynalazcy postanowili skonstruować telefon komórkowy, a także tablety (pojawiły się one także w 2001: Odysei kosmicznej” Stanleya Kubricka).

To jednak nie jedyny nowatorski aspekt tej produkcji. Była ona bowiem jedną z pierwszych, które do ekipy wprowadziły zróżnicowanych etnicznie aktorów. Jeszcze w oryginalnym serialu, w latach 60. twórcy zaprosili do współpracy afroamerykańską aktorkę Nichelle Nichols. Grała ona Uhurę i jako uczestniczka pierwszego międzyrasowego pocałunku przeszła do historii telewizji. Szczęśliwcem, który pomógł jej stać się bohaterką nie tylko tej przełomowej chwili, ale także i późniejszych kontrowersji z nią związanych był grany przez Williama Shatnera kapitan Kirk.

Załoga statku USS Enterprise już od lat 60. rozbudza wyobraźnię widzów i od tego czasu powstało nie tylko sześć seriali, ale także trzynaście filmów, a komiksy, książki czy gadżety poświęcone temu uniwersum nie sposób zliczyć. Idea podróży do miejsc, w które nie dotarł dotąd żaden człowiek nieprzerwanie fascynuje ludzi od wieków, a w przypadku, gdy większość ziemskich lądów zostało już odkrytych i opisanych - ludzie zwracają się w innym kierunku, ku gwiazdom.

Jako, że niektórym gwiazdy kojarzą się przede wszystkim z odnoszącymi sukces postaciami świata showbiznesu, wróćmy do muzyki. Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmiałyby główne motywy z drugiego serialu Star Trek”, o podtytule Następne pokolenie” oraz pełnometrażowego Pierwszego kontaktu”, gdyby zostały zagrane z metalowym sznytem?

Macie doskonałą okazję, aby rozwiać targające Wami wątpliwości w tej kwestii. Poniżej przedstawiamy cover motywów z dwóch wspomnianych produkcji w wersji, która powinna przypaść do gustu zarówno fanom ciężkich brzmień, jak i miłośnikom przygód kapitana Kirka i Jeana-Luca Pickarda czy ostatecznie Spocka, którego niegdyś grał Leonard Nimoy.

Sprawdźcie sami, jak brzmi muzyka ze Star Trek” w ujęciu przypominającym symfoniczny metal z wygarem:

Należy przyznać, że artysta postarał się, aby całość nie przypominała amatorskich coverów nagrywanych w sypialni. Rozmach wielościeżkowej produkcji z pewnością robi wrażenie, a szacowna broda i długie włosy muzyka godne plądrującego wioski wikinga tylko dopełniają srogiego obrazu.

Słyszeliście kiedyś lepszy cover muzyki ze Star Treka”?

Maciej Daszuta
Tagi: Duperele Star Trek