25.04.2019 13:49

Powstał komiks o młodym metalowcu, który czerpie moce ze słuchania heavy metalu

Najpopularniejsze komiksy zwykle opowiadają o przygodach superbohaterów. Jednak twórcy "Maurice and The Metal" postawili na przygody młodego metalowca.

Maurice and The Metal
foto: kadr z wideo

Metal i komiksy idą w parze nie od dzisiaj. Swojego własnego zeszytu "Slayer: Repentless" doczekał się jeden z najpopularniejszych wykonawców thrashmetalowych na świecie. Trzy odcinki komiksu rozszerzały historie pokazane w klipach grupy: "Repentless", "You Against You" i "Pride In Prejudice". Z kolei w internecie dużą popularnością cieszył się "Belzebubs" JP Ahonena. Tytułowe Belzebuby to rodzinka fanów black metalu, o których traktuje czarno-biały komiks. Tym razem twórcy komiksów skupili się na młodym metalowcu.

Kreskówka o śmierdzącej przygodzie Phila Anselmo z Pantery
Kreskówka o śmierdzącej przygodzie Phila Anselmo z Pantery
Przeczytaj także Kreskówka o śmierdzącej przygodzie Phila Anselmo z Pantery

Maurice and The Metal: Komiks o młodym metalowcu

Komiks "Maurice and The Metal" stworzył Aaron Sammut, który przez lata pracował w przemyśle muzycznym w Australii jako fotograf i grafik wielu czasopism. Historie zilustrował Jesse Hamm, który może pochwalić się współpracą z Marvelem, DC Comics, Dark Horse czy Dynamite. Rysował postaci takie jak Batman czy Flash.

Komiksy opowiadają o młodym chłopaku, który żyje w połowie lat 80. i nie rozstaje się ze swoim walkmanem. Maurice kocha muzykę metalową i jest wiernym fanem Black Sabbath. Pewnego dnia odkrywa, że słuchanie heavy metalu wyzwala w nim pokłady ogromnej mocy. Metalowiec chce ją wykorzystać, żeby utrzymać metal przy życiu.

Pierwszy numer komiksu jest dostępny do zakupu w cyfrowej wersji na Comixology. Twórcy deklarują, że zeszyt można nabyć również w fizycznej wersji, jednak jest ona limitowana.

Zobacz też: >>10 rockowych i metalowych coverów z bajek Disneya<<

Tagi: Duperele