20.08.2018 14:21

Prawosławni mnisi zagrali cover Iron Maiden. Posłuchaj "Wasting Love"

Jak widać, za murami klasztoru można być fanem heavy metalu. Jak brzmi ich cover Iron Maiden "Wasting Love"”.

Prawosławni mnisi zagrali cover Iron Maiden. Posłuchaj "Wasting Love"
foto: kadr z wideo

Gdy jesteś fanem jakiegoś zespołu, to interesują Cię różne ciekawostki oraz covery ulubionych piosenek. Im bardziej popularny zespół, tym więcej przeróbek utworów i każdy może znaleźć coś dla siebie - od idealnych odtworzeń oryginału, do ciekawych przeróbek, które dają piosence drugie życie. Czy jednak kiedykolwiek przyszło Wam do głowy, że po repertuar Iron Maiden mogą sięgnąć mnisi z Serbii? Tak, dobrze przeczytaliście.

Iron Maiden w wykonaniu mnichów

Co jakiś czas ze strony chrześcijańskich fundamentalistów, znających bardzo powierzchownie dorobek zespołu, słychać głosy potępiające „satanistyczną” muzykę Iron Maiden. Ale ci, którzy zagłębili się w temat bardziej wiedzą, że nie ma się czego bać. W internecie ujawnia się zaskakująco wielu fanów brytyjskiej grupy, którzy są… stanu duchownego.

Akustyczny cover utworu Iron Maiden przedstawiło dwóch serbskich mnichów prawosławnych. Mnich Teofil i hieromnich (mnich ze święceniami kapłańskimi) Petar z monasteru Tuman we wschodniej Serbii zagrali na gitarach "Wasting Love", przebój z albumu "Fear Of The Dark" z 1992. Posłuchajcie, jak im to wyszło:

Największy fan Iron Maiden jest duchownym

Warto wiedzieć, że najbardziej znanym fanem Ironów na świecie jest inny duchowny, tyle że protestancki. Marcos Motolo z miasteczka Itaquera w Brazylii posiada ponad 170 tatuaży, nawiązujących do brytyjskiego zespołu. Parafianie nazywają go Ojciec Iron Maiden.

Maciej Koprowicz
Tagi: Iron Maiden Duperele