11.09.2017 11:53

Puścili „Rock You Like A Hurricane” Scorpions, w tym czasie szalał huragan

W przerwie meczu Atlanta Braves-Miami Marlins na trybunach rozbrzmiał hit Scorpions. W tym samym czasie miliony mieszkańców Florydy były ewakuowane w związku z huraganem Irma.

Puścili „Rock You Like A Hurricane” Scorpions, w tym czasie szalał huragan
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

10 września 2017 roku we Florydę uderzył huragan Irma, który wcześniej dokonał ogromnych zniszczeń na Antylach. Uznano go za najsilniejszy, jaki kiedykolwiek nawiedził Stany Zjednoczone. Ponad 3,5 miliona mieszkańców Florydy poddano ewakuacji.

Zawodnicy i kibice drużyny baseballowej z tego stanu, Miami Marlins musieli mieć więc nie najlepsze skojarzenia, gdy w przerwie meczu z ekipą Braves w Atlancie usłyszeli płynący ze stadionowych głośników utwór Scorpions, „Rock You Like A Hurricane” (Bujam cię jak huragan). Internauci byli oburzeni niefortunnym wyborem piosenki – w mediach społecznościowych komentowali „brak klasy” i „zły smak” klubu z Atlanty.

Braves przeprosili za żenujący incydent. Tłumaczyli, że przebój z albumu „Love At First Sting” z 1984 roku gości stale w ich meczowej playliście i nikt nie pomyślał o tym, by w związku z sytuacją pogodową na południu USA ją zmienić. Pechowy kawałek ma zniknąć z listy piosenek, granych podczas domowych meczów baseballistów z Atlanty.

To nie pierwsza tego typu wpadka, związana z „Rock You Like A Hurricane”. W 2006 roku cheerleaderki drużyny futbolu amerykańskiego Buccaneers z Tampa Bay na Florydzie tańczyły do tej piosenki w trakcie meczu z ekipą Saints z Nowego Orleanu, miasta, które kilkanaście miesięcy wcześniej nawiedził niszczycielski huragan Katrina.

Tego wielkiego przeboju nie powinno jednak zabraknąć podczas koncertu Scorpions w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu, gdzie niemieccy giganci rocka zagrają 1 grudnia 2017 roku. W oczekiwaniu na to wydarzenie sprawdźcie, jak dobrze znacie Scorpionsów, przypomnijcie sobie mało znane fakty o nich i poznajcie ich związki z naszym krajem.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Scorpions