06.10.2017 12:26

Pytanie o Slayera w amerykańskiej wersji teleturnieju „Va banque”

Pamiętacie program „Va banque”, w którym odpowiadało się, zadając pytania? W jego oryginalnej wersji, „Jeopardy!”, jednym z haseł do odgadnięcia był Slayer.

Pytanie o Slayera w amerykańskiej wersji teleturnieju „Va banque”
foto: kadr z wideo/Romana Makówka/Antyradio.pl

Być może pamiętacie z lat 90. polską wersję tego formatu, czyli prowadzony przez Kazimierza Kaczora „Va banque”. Uczestnicy odpowiadali na zadane pytanie… w formie pytania. Na ekranie wyświetlało się opisowe przedstawienie danego hasła, a gracz musiał zadać dotyczące go pytanie, na przykład: „Czy chodzi o X?”.

Program emitowano w Polsce w TVP 2 w latach 1996-2003, ale w USA, skąd format ten się wywodzi, wciąż jest bardzo popularny. Pod tytułem „Jeopardy!” dystrybuowany jest w sieciach kablowych. Padają w nim pytania z najróżniejszych dziedzin, ale by odpowiedzieć na pytanie z odcinka z 5 października 2017, trzeba było być fanem thrash metalu.

Pytanie brzmiało:

"

Wielka czwórka thrash metalu to Metallica, Anthrax, Megadeth i ten kwartet z morderczą nazwą. "

Prawidłowa odpowiedź nie mogła sprawić kłopotu żadnemu miłośnikowi ciężkiego grania – chodziło oczywiście o Slayera. Uczestnik programu sobie z nią doskonale poradził.

Wykonawcy z kręgu ciężkiego grania bardzo rzadko goszczą w mainstreamowych mediach. Pytanie o grupę Kerry’ego Kinga to wydarzenie na miarę hasła w krzyżówce „New York Timesa”, które dotyczyło „Metalowego zespołu z albumem numer jeden „Far Beyond Driven””, czyli naturalnie Pantery.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Slayer