04.09.2018 13:25

Pytanie o Zbigniewa Wodeckiego w teleturnieju Milionerzy. A czy Ty wygrałbyś 20 tysięcy złotych?

Czy uczestniczka programu Milionerzy znała dobrą odpowiedź? Sprawdźcie, czy dalibyście radę w teleturnieju.

Milionerzy: pytanie o Wodeckiego za 20 tysięcy złotych
foto: Bartosz KRUPA/East News

3 września 2018 zaczęła się nowa seria teleturnieju Milionerzy prowadzonego przez Huberta Urbańskiego. Program cieszy się sporym zainteresowaniem, w końcu jest sporo osób, które chciałyby zdobyć milion złotych. W teleturnieju pośród 6 osób poprzez rundę kto pierwszy, ten lepszy wyłaniana jest jedna osoba. Uczestnik może zdobyć główną nagrodę, jeśli prawidłowo odpowie na 12 pytań.

W pierwszym odcinku nowego sezonu Milionerów do finału doszła Weronika Bujnowska z Warszawy. Uczestniczka trafiła na pytanie dotyczące twórczości Zbigniewa Wodeckiego, które było warte 20 tysięcy złotych.

Pytanie w Milionerach o Zbigniewa Wodeckiego

Weronika usłyszała następujące pytanie:

"

Zbigniew Wodecki żartował, że by odnieść sukces, trzeba się związać z porządnym nazwiskiem, i proponował: "

  • Zainauguruj Vivaldim
  • Wystartuj z Mozarta
  • Zacznij od Bacha
  • Na pierwszy ogień Mykietyn

Uczestniczka przyznała, że niedawno kupiła płytę Wodeckiego dla swojej mamy i zdecydowała się na odpowiedź „Zacznij od Bacha”, który to jest tytułem przeboju Wodeckiego. Weronika odpowiedziała prawidłowo i w sumie wygrała 125 tysięcy złotych.

Zbigniew Wodecki zmarł w wieku 67 lat w maju 2017 jednym z warszawskich szpitali, w wyniku komplikacji po zabiegu, który musiał przejść po doznanym udarze mózgu.

Muzyczne pytania w Milionerach

Nie jest to pierwsze tego typu muzyczne pytanie w Milionerach - pod koniec marca 2018 roku uczestniczka za pytanie związane z Carlosem Santaną wygrała 10 tysięcy złotych. Natomiast w kwietniu 2018 roku zadano pytanie dotyczące Prince'a warte 125 tysięcy złotych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele