09.05.2017 12:26

QUIZ: Dopasuj narkotyk do muzyka

Wpływ środków odurzających na historię muzyki jest nieoceniony – o wielu arcydziełach byśmy nigdy nie słyszeli, gdyby nie magiczne proszki. Wielu słynnych muzyków zmagało się z różnymi substancjami podczas swojej kariery. Czy potrafisz je dopasować do danego artysty? [QUIZ]

QUIZ: Dopasuj narkotyk do muzyka
Foto: Kadr z video

Niejedną książkę napisano o wpływie narkotyków na chociażby muzykę rockową. Postrzeganie gwiazd rocka od wielu lat opiera się przede wszystkim na mitologizowaniu ich przeszłości, wyciąganiu na wierzch najdzikszych występków. W dobie dominacji tabloidów, przesuwanie akcentów z muzyki na skandale staje się co raz wyraźniejsze.

Rodzimy rynek w ostatnich latach nie pozwalał nam zapomnieć o właśnie takim wizerunku rockmanów: Lemmy Kilmister dzielił się swoją „Białą gorączką”, Keith Richards postanowił odkryć, jakie było jego „Życie”, a Motley Crue odnaleźli w swoim głównie „Brud”. Nasz quiz jednak nie ogranicza się do świata muzyki rockowej – znajdą się także artyści z innych gatunków.  

Jak to często bywa przy podobnych sytuacjach, wielu artystów nie ograniczało się tylko do jednego środka. Jednak nam chodzi o narkotyk, który dany artysta preferował najbardziej. Jak to stwierdziliśmy? Chociażby z wywiadów lub biografii artystów. W niejednym przypadku dana używka doprowadziła do ich śmierci lub poważnych komplikacji zdrowotnych. Zatem jak dobrze znacie największe grzeszki muzyków? 

QUIZ: Dopasuj narkotyk do muzyka

Rozwiąż QUIZ
QUIZ: Dopasuj narkotyk do muzyka
Kamil Dachnij
Tagi: #Duperele #Muzyka