26.04.2019 14:11

Queen przekazał złotą płytę na rzecz ośrodka rehabilitacyjnego w Polsce

Wyjątkowa płyta Queen trafiła na licytację, która zasili konto Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii.

Queen Brian May
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Artyści często wspierają charytatywne akcje oraz przeznaczają swoje instrumenty oraz inne przedmioty na specjalne licytacje. Również muzycy Queen postanowili pomóc Polakom, którzy chcą otworzyć pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacji z delfinami-butlonosami.

Queen przekazał złotą płytę na rzecz Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii

W Górnośląskim Centrum Delfinoterapii będą leczone osoby cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne, jak również kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Co więcej przy delfinarium będzie działać hotel oraz restauracja.

Queen
Queen
Przeczytaj także TOP 10 największych przebojów Queen

Twórcom Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii nie przyznano kredytu ze względu na za mały wkład własny. Znalezienie sponsorów firmy jest również trudne, dlatego też postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl oraz licytacje. Na dzień 26 kwietnia 2019 zebrano 843 złote, zaś celem jest kwota 2 000 000 złotych.

Czy delfin zostanie nazwany imieniem Freddiego?

Jak podaje portal queen.pl zespół Queen przekazał na licytację złotą płytę, która została sprzedana, a pieniądze pomogą w stworzeniu centrum delfinoterapii. Organizatorzy zbiórki zachęcają do udzielenia się w akcji fanów Queen, jak również twierdzą, że jeden z delfinów może zostać nazwany Freddie lub Queen.

Queen
Queen
Przeczytaj także Jakie hobby miał Freddie Mercury? Brian May pokazał stare zdjęcie wokalisty

Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie?

Polscy fani Queen wpadli na pomysł stworzenia petycji, by w Warszawie pojawiła się aleja imienia Freddiego Mercury'ego, która na pewno stanie się ciekawą atrakcją turystyczną stolicy. Petycja trafiła do stołecznego Biura Geodezji i Katastru.

Tagi: Duperele Queen