29.07.2015 09:57

Radiohead w nowym Bondzie?

Zespół, któremu przewodzi Thom Yorke, może nagrać motyw przewodni do nowego filmu o przygodach Agenta 007 zatytułowanego „Spectre”.

Radiohead w nowym Bondzie?
foto: materiały prasowe/ Martin Harris / Capital Pictures / EAST NEWS

Muzyka do filmu o Jamesie Bondzie to jeden z najbardziej chronionych sekretów. Mimo, że film trafi na ekrany kin już 6 listopada 2015 roku nie wiemy, kto jest odpowiedzialny za najważniejszy kawałek ze ścieżki dźwiękowej do „Spectre”.

Wiemy natomiast, jak będzie wyglądać kilka scen. Zobaczcie najnowszy trailer. 

Spekulacji na temat tego, kto zaśpiewa w nowym Bondzie było sporo. Jednak po tym, gdy ktoś postawił na zespół 15 tysięcy funtów, to Radiohead znalazł się na pierwszym miejscu listy potencjalnych kandydatów.

Doszło do tego, że bukmacher William Hill zawiesił zakłady.

"

Pojawia się wiele plotek, w których jest więcej wątków niż w samym filmie, ale rzeczywiście rzadko się zdarza, aby ktoś ryzykował taką sumą. "

Temat przewodni do „Spectre” jest już gotowy. Niestety reżyser filmu, Sam Mendes, nie chciał zdradzić żadnych konkretów.

"

Kawałek jest już nagrany, jest fantastyczny i jestem tym bardzo podekscytowany. Nie powiem kto to, ale obiecuję że nie będziecie musieli długo czekać. "

Mendes przyznał też, że będzie to ostatni Bond jego autorstwa. Powodem jest czas. Reżyser wyznał, że kręcąc przygody Agenta 007 nie mógł pozwolić sobie na inne artystyczne wyzwania.

W „Spectre” poznamy pewien sekret z przeszłości głównego bohatera. To on okaże się kluczem do odkrycia prawdy na temat złowrogiej organizacji „Widmo”.

Przypomnijmy, że Thom Yorke z zespołem sporo czasu spędza ostatnio w studio. Grupa pracuje nad swoim nowym albumem.

Jeśli to rzeczywiście on znajdzie się na soundtracku do nowego Bonda, Radiohead dołączy do takich gwiazd jak Jack White, Adele, czy Chris Cornell.

Jak myślicie, czy Radiohead sprawdziłby się w tej roli?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Duperele Radiohead