01.09.2015 12:31

Richie Sambora przygotowuje serial dla HBO

Były gitarzysta Bon Jovi odpowiada za produkcję i scenariusz serialu. Mimo zapewnień muzyka, stacja telewizyjna jeszcze nie potwierdziła oficjalnie produkcji.

Richie Sambora przygotowuje serial dla HBO
foto: Kristin Callahan / Everett Collection / East News

Serial opowiadać ma o „harówce, cierpieniach i drodze na szczyt młodej kapeli rockowej”. Muzyk przyznaje, że scenariusz napisał, gdy został poproszony o sporządzenie biografii, której był bardzo przeciwny.

"

Nie chcę zrobić tak banalnej rzeczy, jak napisanie kto spał z kim, co się gdzieś wydarzyło, co tam zaszło. Jestem kolesiem z Jersey, przyjmuję wszystko na klatę. Nie chcę gadać czegokolwiek o kimś konkretnym. Do tego wszystkiego mam córkę. Zapytałem więc siebie: „Czemu nie napiszę scenariusza?”. "

Według Richiego Sambory, stacja HBO skontaktowała się z nim, w sprawie napisania muzyki do jednego serialu. Gitarzysta pokazał wtedy producentom napisany trzy lata wcześniej scenariusz. Skrypt spodobał im się tak bardzo, że zamiast poprzedniego, postanowili wcielić w życie ten muzyka.

Gitarzysta jak sam przyznaje, ma ogromne doświadczenie w muzycznym biznesie. Oprócz tego, że grał w Bon Jovi, był szefem dwóch wytwórni płytowych, a także managerem, mentorem, producentem i kompozytorem innych artystów.

Muzyk dodaje, że stacja poprosiła go, żeby zagrał w serialu. Sambora mimo, iż brał udział w kilku produkcjach, tym razem odmówił i wytłumaczył swoją decyzję.

"

Nie bardzo przepadam za aktorstwem. Nie zostawiłoby mi ono czasu na nic więcej. "

Może muzyk nie lubi aktorstwa, ale chętnie angażuje się w produkcję filmową. Oprócz serialu dla HBO, wyjawił, że pracuje nad produkcją dokumentu o Robercie Johnsonie, czarnoskórym gitarzyście bluesowym z lat 20. i 30., którego Sambora wielokrotnie wspominał jako swoją główną inspirację.

HBO pracuje obecnie nad innym serialem muzycznym „Vinyl”. Producentem został Mick Jagger, a za kamerą stanął Martin Scorsese. Serial skupi się na nowojorskiej scenie disco i punka z końca lat 70. XX wieku. 

Chcielibyście obejrzeć serial wyprodukowany przez Richiego Samborę?

Mateusz Boronczyk
Tagi: #Duperele