22.12.2015 12:26

Rob Halford opowie Wam świąteczną bajkę

Wokalista Judas Priest wystąpił gościnnie w szóstym odcinku podcastu „To The Manor Borne By Robots”. Posłuchajcie opowiadanej przez niego historii Fronsty'ego.

Rob Halford opowie Wam świąteczną bajkę
foto: Luis Blanco, CC BY 2.0

„To The Manor Borne By Robots” to cykliczna audycja internetowa utrzymana w klimatach science fiction. Jej twórcy porównują ją do seriali „Strefa mroku”, „Dr Who” i „Black Mirror” oraz cyklu powieści Douglasa Adamsa „Autostopem przez galaktykę”. W szóstym odcinku pojawił się sam Rob Halford.

Wokalista wystąpił w roli narratora świątecznego słuchowiska „Fronsty The Snowman”. Jego akcja rozgrywa się w Wigilię. Tytułowy Fronsty to fajtłapowaty kuzyn bałwana Frosty'ego, który postanawia się pogodzić ze Św. Mikołajem.

Słuchowisko znajdziecie poniżej:

To nie pierwszy raz, gdy Rob Halford wziął udział w świątecznej inicjatywie. W listopadzie 2009 roku wokalista wydał trzeci album swojego solowego projektu, zatytułowany „Halford III: Winter Songs”. Płyta zawierała autorski materiał przygotowany we współpracy m.in. z Royem Z oraz metalowe covery świątecznych standardów.

"

Nie chciałem przygotowywać metalowego podejścia do tradycyjnych kawałków jak „Frosty The Snowman” czy „Rudolph The Red Nose Reindeer”. Niektórych rzeczy się nie rusza. Zależało mi na tym, by trzymać się utworów, które mają dla mnie duże znaczenie na płaszczyźnie osobistej. "

Płytę promował utwór „Get Into The Spirit”:

Tymczasem Judas Priest po sukcesie albumu „Redeemer of Souls” pragnie jak najszybciej wejść z powrotem do studia i kontynuować dobrą passę twórczą. Krążek sprzedał się w pierwszym tygodniu w nakładzie 32 tysięcy egzemplarzy, co zapewniło mu 6. miejsce na liście Billboard 200. Była to pierwsza płyta w historii zespołu, która trafiła do pierwszej dziesiątki sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Jak Wam się podoba występ Roba Halforda?

Jakub Gańko
Tagi: #Duperele #Rob Halford