16.08.2017 12:18

Rob Trujillo (Metallica): Dzieciaki, łapcie instrumenty i grajcie

Basista Metalliki jest dumny z syna Tye’a, który ruszył w trasę z Kornem w wieku 12 lat. Robert liczy, że dzięki synowi młodzi fani rocka znajdą inspirację do tworzenia własnej muzyki.

Rob Trujillo (Metallica): Dzieciaki, łapcie instrumenty i grajcie
foto: AFP/EAST NEWS, EDV / Splash News/EAST NEWS

Rodzina Trujillo to najlepszy dowód na to, że talent muzyczny dostaje się w genach. Tata Robert od 2003 gra na basie w Metallice. Jego 12-letni synek Tye jest już teraz doskonałym basistą. Umiejętności chłopaka zwróciły uwagę Korna, który wziął go na zastępstwo w miejsce basisty Fieldy’ego na tournee po Ameryce Południowej. Wyjątkowe wydarzenie zostało uwiecznione filmem dokumentalnym.

Trujillo senior jest naturalnie bardzo dumny ze swojej latorośli. Umiejętności Tye’a, który radzi sobie z każdym instrumentem, wprost zdumiewają ojca:

"

Pewnego dnia usłyszałem, jak gra w pokoju na bezprogowym basie i to mnie zwaliło z nóg. Grał na progowym, a nagle i niespodziewanie przesiadł się na bezprogowy. W tym momencie zrozumiałem, że może zrobić z instrumentem wszystko. Muszę dodać, że wszystkich piosenek Korna nauczył się sam, sam rozgryzał aranżacje koncertowe. "

Zdaniem Roberta fakt, że 12-latek dołączył do jednego z największych zespołów na świecie dał wielu dzieciakom impuls, by samemu chwycić za gitarę.

"

Wiem, że zainspirował wielu młodych ludzi do sięgnięcia po bas. I jest świetnym muzykiem. W wieku 12 lat mógłby grać w każdym zespole na świecie. Jest trochę jak okręt flagowy dla muzyki granej na żywo przez młodzież. "

Basista Metalliki ma dla młodych słuchaczy apel - zachęca, by sami szli w ślady idoli, w przeciwnym razie przyszłość rocka stanie pod znakiem zapytania. 

"

W tych czasach ważne jest, by młodzież sięgała po instrumenty. Łapcie bas, weźcie gitarę, bębny, cokolwiek, grajcie muzykę na scenie i nagrywajcie. Piszcie i bądźcie kreatywni. Mam czasem wrażenie, że muzyka wykonywana na żywo powoli zanika. Szczególnie muzyka rockowa. "

Patrząc na potomstwo słynnych rockmanów, trudno dać wiarę czarnym wizjom Roberta Trujillo. Dzieci gwiazd rocka idą w ich ślady i z powodzeniem chwytają za instrumenty lub łapią za mikrofon. Ostatnio syn Coreya Taylora zajął na koncercie miejsce taty w roli wokalisty Stone Sour, a syn Slasha zagrał na perkusji na próbie Guns N’ Roses.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele Korn Robert Trujillo