23.10.2017 17:09

Rockowe i metalowe zespoły, których nazwy zainspirowali mordercy

Makabryczne zbrodnie przerażają, ale i fascynują. Te zespoły starały się przestraszyć słuchacza nie tylko muzyką, ale i nazwą.

Rockowe i metalowe zespoły, których nazwy zainspirowali mordercy
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl, FOTOS INTERNATIONAL / Rex Features/EAST NEWS

Oczywiście nikt nie chciałby wpaść w ręce psychopatycznego zabójcy. Historie o okrutnych zbrodniach co jakiś czas trafiają do mediów, wzbudzając przerażenie opinii publicznej. Ale budzą też perwersyjną ciekawość.

Cóż, ludzie lubią czasem poczuć dreszcz strachu na plecach. Świadczy o tym ogromna popularność horrorów, prezentujących wyrafinowane i makabryczne akty przemocy. Ludzie lubią się bać, a w dodatku nurtują ich pytania – co siedzi w głowie mordercy? Co skłania go do tak ohydnych czynów?

Na pewno jednym z motywów psychopatycznych zabójców jest chęć zaistnienia w historii. Niestety, trzeba przyznać, że to im się udaje – o słynnych zbrodniach dyskutuje się przez dziesiątki lat, a czasem całe wieki. Jednak ci psychopaci chyba nie przypuszczali, że zostaną „ojcami chrzestnymi” zespołów rockowych i metalowych… Przedstawiamy zespoły, których nazwa została zainspirowana przez jakiegoś słynnego mordercę.

Nightstalker

Grecki zespół stonerrockowy zaczerpnął nazwę od pseudonimu Richarda Ramireza, włamywacza i mordercy, który w latach 1984-1985 terroryzował Los Angeles. Zbrodniarz swego czasu przysporzył sporo problemów AC/DC, gdy okazało się, że jest fanem australijskiej grupy.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Duperele