22.01.2016 17:43

Rockowi i metalowi artyści jako klocki LEGO

Z pewnych rzeczy się nie wyrasta. Zobaczcie swoich ulubieńców w nietypowej odsłonie...

Rockowi i metalowi artyści jako klocki LEGO
foto: tumblr.com

Chyba nie ma na świecie urwisa, który nie wiedziałby o co chodzi z tymi plastikowymi cegiełkami. Dziecięca wyobraźnia nie zna żadnych granic, więc każdy maluch tworzy przedziwne konstrukcje. Możliwości jest naprawdę dużo, bowiem ma do wyboru wiele różnych klocków w kolorach tęczy i o różnych rozmiarach.

Gdy człowiek staje się starszy, nadal gdzieś tam głęboko jest szczerbatym dzieciakiem, który lubi pokombinować przy konstruowaniu. Wraz z biegiem lat budowle stają się coraz bardziej skomplikowane i wymyślne. LEGO i muzyka? Tak, to można ze sobą połączyć.

Udowodnił to Adly Syairi Ramly, który postanowił stworzyć nietuzinkowe zabawki. Twórca pobawił się na iPhonie i stworzył grafikę, gdzie słynni muzycy wcielają się w klocki LEGO. Okazało się, że jest to całkiem niezły pomysł.

Tym sposobem tacy twórcy, jak Queens Of The Stone Age, Metallica, The Doors czy The Rolling Stones są małymi plastikowymi figurkami LEGO. David Bowie ma na twarzy charakterystyczną błyskawicę, Flea jak zwykle szaleje z bananem na twarzy, Sid z Sex Pistols wypija ostatnie krople, które pozostały w butelce, a The Beatles z gęstymi czuprynami słodko się uśmiechają.

Zobaczcie, jak prezentują się muzycy jako zabawki:

Fani muzyki już nie raz zadziwili nas swoją pomysłowością. Jak się okazuje z LEGO można stworzyć również gitarę, na której naprawdę da się grać, choć dźwięk oczywiście nie jest idealny. Inny wielbiciel klocków komputerowo przerabia grafiki z płyt, by wyglądały jak ze świata LEGO. Można? Oczywiście, że tak.

A co powiecie na 15 gwiazd rocka i metalu jako dziadki do orzechów? To nie jest jeszcze najbardziej zwariowany pomysł z gwiazdami mocnego grania w roli głównej, bowiem na rynku są dostępne poduszki przedstawiające muzyczne znamienitości.

Jak oceniacie klocki LEGO w postaci znanych artystów?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele