04.04.2017 12:02

Rockowy cover „Heavy” Linkin Park w wykonaniu Polaków

Oto kolejna interpretacja pierwszego singla zapowiadającego nowy album Linkin Park. Oczywiście cover prezentuje się tak, jak większość fanów chciałaby, żeby brzmiała - czyli po prostu „ciężej”.

Rockowy cover „Heavy” Linkin Park w wykonaniu Polaków
foto: kadr z wideo

Wy też uważacie, że „Heavy” to popowa piosenka, która ginie w radiu wśród podobnie brzmiących utworów? Najwidoczniej zespół chciał dotrzeć do szerszej i młodszej publiczności, ale nawet nastolatkowie nie przekonali się do takiej odsłony Linkin Park.

Chester Bennington uważa, że nie ma nic złego w komponowaniu takich lżejszych kawałków, ale fani wiedzą swoje! Numer doczekał się już ciekawych coverów chociażby w wykonaniu Polaka, który stworzył wersję w stylu „Hybrid Theory” i „Meteora”.

Teraz mamy kolejny cover tego utworu w interpretacji kapeli Phedora Band z Lublina. Zespół zaprezentował rockową wersję. Czy wystarczy dodać mocniejsze brzmienie gitar, żeby ulepszyć ten kawałek? Sprawdźcie sami!

„Heavy” stał się pierwszym utworem promującym nadchodzący album „One More Light”, który pojawi się 19 maja 2017 roku. Singiel pokazał, jaki kierunek obrał zespół i w podobnym popowym klimacie utrzymany jest kolejny numer „Battle Symphony”.

czy tego chcemy, czy też nie podczas koncertu Linkin Park na Impact Festival 2017 na pewno nie zabraknie nowych kompozycji. Formacja zagra 15 czerwca 2017 roku w Krakowie. 

Czy rockowy cover brzmi lepiej od oryginału?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Linkin Park